Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
TABLOUL RUSINII - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


TABLOUL RUSINII

11 replies to this topic

#1 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 08 August 2009 - 11:55 AM

Am deschis acest topic cu speranta ca majoritatea dintre noi mai au simt civic, principii si o conduita morala sanatoasa, care sa ne faca sa luam atitudine si sa-i sanctionam prin aceasta atitudine, pe toti cei care dispretuiesc ceea ce ar trebui sa primeze in relatiile interpersonale : bunul simt, respectul, limbajul si comportamentul civilizat.
Libertatea de exprimare NU ne absolva de lipsa moralitatii.

Acest topic este destinat DOAR celor care doresc sa ia pozitie fata de nesimtirea unora, NU si celor care vor fi in inclusi in acest "top" al rusinii... ultima categorie poate doar sa citeasca si sa traga invataminte........daca poate.

I. Eronika
- postarea de astazi dimineata (cand mai sanatos era sa doarma...) din topicul PFA.

ERONIKA, ca orice las, ascunsa in spatele unui pseudonim, arunci venin si folosesti un limbaj vulgar si ofensator, care dovedesc ca, cel putin, iti lipsesc cei 7 ani de acasa.
Aici, pe Forum, te poti ascunde, nu tremuri de frica unui seaman care te cunoaste, a unei rudenii, coleg, sef, controlor etc., care ti-ar putea face rau, daca le-ai vorbi asa cum ai facut-o in ultima ta postare adresata chiar unei doamne, adica, Otiliei. Dar nu conteaza numele, pe care l-ai si batjocorit de altfel, ca sa arati de fapt, exact cat te duce mintea...putea fi oricare alt nume, oricine dintre noi, un seaman de-al tau.

RUSINE sa iti fie :lostit (13): !!!!!!!!!!!!

Si poti sa fii sigura ca, oameni ca tine, oricat de mult s-ar ascunde, pana la urma tot isi primesc "rasplata" pe care o merita, cu varf si indesat.

Dana




#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 August 2009 - 12:22 PM

multumesc mult, Dana :lostit (13): , pt. solidaritatea fata de mine personal si, mai ales, pt. apelul general si neconditionat la bun simt si moralitate ! este minunat ca mai exista oameni ca tine si ca altii asemeni tie :thumbup:

deschiderea unui astfel de topic mi se pare excelenta si o spun gandindu-ma la toti cei care au avut parte de mesaje abjecte din partea unor utilizatori straini de cel mai elementar bun simt si educatie, ca de logicaaa... ce sa mai vb: le lipseste mult ! si daca celor atacati pana acum nu le-am putut apara onoarea decat aplicand sanctiuni severe la adresa celor ce ii atacau, incepand de astazi mai avem inca un instrument : acest topic ! :ok:

cu tot respectul,
Otilia :biggrin:

PS : pt. cine nu stie despre ce mesaj al eronikai vb Dana mai sus:
dragilor, mesajul eronikai este un atac infect la adresa mea, pt. sanctiunea aplicata ieri francescai2009, l-am sters - adica l-am mutat la cosul de gunoi = un capitol vizibil si operational doar pt moderatori si admini, iar eronikai i-am suspendat dreptul de a mai posta pe acest forum - ceea ce nu o va deranja deloc fiindca chiar ea spune :

Vezi postareaeronika, la Aug 8 2009, 05:30 AM, a spus:

Si la final: nu mai pot eu de sanctiunile pe care o sa le primesc! :frusty:

Eronika

si inca ceva, sa nu uit : multumesc mult si Olgutei :smile: pt reactia imediata si ferma la mesajul ofensator al eronikai, iata acel mesaj de raspuns :

Vezi postareaOlguta, la Aug 8 2009, 11:41 AM, a spus:

Nu ai dreptate; iar limbajul tau e vanghelizat si "mazarit" (vezi primarul C-tei in declaratiile privind ancheta ANI si site-ul de "hot" stiri)
Protestul il puteai face civilizat!

numai bine. :frusty:

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 08 August 2009 - 12:42 PM




#3 claudiaionela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 319 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:PITESTI

Postat 10 August 2009 - 08:16 PM

Cred ca a gresit cand s-a inregistrat pe forum, poate vroia sa scrie Ironika....asa s-ar explica limbajul.



#4 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 27 October 2009 - 11:53 AM

florinval90, pt. postul de aici : http://conta.money.r...showtopic=38081



#5 oana r

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 28 February 2010 - 08:46 PM

Mare mi-a fost mirarea cand am vizualizat pe acest forum topicuri de genul ?tabloul rusinii? si ?coltul de pedeapsa?.Citind ce scria acolo, am ramas stupefiata.Cum este posibil ca un utilizator sa fie agresat verbal pe un site de contabilitate,mai ales ca in zilele noastre suntem loviti tot mai des de acest asalt al tupeismului ,nonvalorii si inculturii in institutii ale statului, pe strada si in locuri in care nu te astepti?
In mod normal utilizatorul foloseste un site pentru a primi sprijin,se asteapta sa fie consiliat fie si numai cu o vorba buna,dar nicidecum pentru a fi persiflat.
Cu siguranta sunt si utilizatori care din lipsa timpului sau sub impactul stresului deschid un subiect de mai multe ori ,sau fac greseli.Dar sa li se raspunda in felul in care o face aceata otilia alupei(am scris intentionat cu litere mici,mi se pare ca daca as folosi majuscule as jigni pe toti cei care fac parte din categoria ?oamenilor?),este de neacceptat.
Pacat de informatia vasta ce se gaseste aici,insa cu asa o moderatoare eu ma lipsesc de utilitatea site-lui.

In continuare ma adresez entitatii otilia alupei,mai ales ca aceasta a invinovatit utilizatorii ce si-au exprimat nemultumirea privind limbajul folosit de ea(imi pare rau ,dar nu pot folosi dvs.) de atac la persoana.Tocmai ce face aceasta ?demolatoare de cultura?, reprezinta atac la persoana.Culmea este ca sterge punctul de vedere al utilizatorilor si lasa doar exprimarile ei, care sunt adevarate orori ce malformeaza cultura.
Titu Miorescu uzita o deviza celebra: ?Cultura este ceea ce ne-a ramas in minte,dupa ce am uitat tot ceea ce am invatat la scoala.?
Acum intreb eu:Oare ce i-a ramas in minte otiliei alupei,dupa finalizarea studiilor?
Imi raspund singura:Un vocabular demn de mahala,lipsa caracterului si bunului simt(sa nu uitam ca ?bunul simt si buna cuviinta?sunt radacini unice de unde deriva caracterul).
Nu pot intelege de ce aceasta fiinta ,?saraca cu duhul,?nu poate raspunde civilizat utilizatorilor acestui forum!!Este inadmisibil ca aceasta lupoaica turbata,lipsita de orice valoare ,de fapt,individa adunda de incultura, dar se vrea a fi moderatoare, sa provoace asemenea atingeri utilizatorilor -doar fiindca aceastia au facut o greseala.
Desigur,sunt multe cai ce ar putea fi folosite atunci cand un utilizator a gresit,insa aceasta tupeista ,ce malformeaza specia umana doar prin simpla descatusare a ideilor ce ies la suprafata din tenebrele propriei fiinte,are ,probabil, un adevarat ?orgasm?(nu cred sa fi avut si altele de alta natura)atunci cand jigneste ,folosindu-se de expresii de joasa speta.Sunt oripilata, fiindca face parte din categoria contabililor ,aceasta minunata si inaltatoare profesie.O incursiune in istoria contabilitatii semnifica un autentic act de cultura,dar in acelasi timp un act deosebit de complex.
Pacat ca ,uneori,lupoaica turbata atrage si alte persoane,astfel ca, se formeaza o adevarata haita de lupi.
O rog pe aceasta otilia alupei sa mediteze la urmatoarele:?Omul nu poate fi Om decat prin educatie?-Immanuel Kant.

Stimati utilizatori,va rog sa nu acceptati un asemenea tratament,fiindca totdeauna exista alternative.Sunt si alte site-uri unde gasiti informatii,sunteti consiliati cu profesionalism si vi se raspunde cu mult bun simt si RESPECT.Iata cateva locatii:
.......................
Utilizatorilor acestui forum le doresc o primavara frumoasa!

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 01 March 2010 - 10:40 AM
eliminare reclama




#6 beatrice1971

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 519 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 28 February 2010 - 10:07 PM

WOW
De mult nu am mai citit atatea jigniri aduse unei singure persoane!!!!
Am ramas masca dupa ce ti-am citit mesajul.

Ar fi bine sa nu mai arunci cu vorbele daca nu cunosti persoana. I-ai adus o gramada de acuze nejustificate.
Otilia se zbate pe si pentru forumul acesta de foarte multi ani, si daca arata cum arata acum, in mare parte i se datoreaza.
Daca ai fi fost utilizator vechi ai fi vazut ca interventiile ei sunt justificate.

Ma abtin in a mai face si alte comentarii.

PS- acum am vazut ca ai postat acelasi mesaj de cel putin 10 ori. Incredibil!!!!

Aceasta postare a fost editata de beatrice1971: 28 February 2010 - 10:11 PM

Viata e ceea ce ti se intampla in timp ce esti ocupat sa faci alte planuri.



#7 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 01 March 2010 - 01:46 AM

User-ul =oana r= s-a "agatat" singur/a in acest Tablou, pe drept, de fapt. Bravo ei/lui !!!

Inscrierea sau reinscrierea pe Forum+mesajul scris, premeditat (sunt convinsa) si postat intentionat intr-o multitudine de topice, in bataie de joc la adresa utilizatorilor si moderatorilor acestui Forum + ura profunda, greu de imaginat, dusa la extrem fata de un moderator si restul, citez, haitei, + dorinta evidenta de a parea cult/a + incitarea sub masca "bunavointei" la parasirea acestui Forum, de catre noi, utilizatorii "oropsiti", "inconstienti" si "obligati" sa intram pe acest Forum + urarea "dragastoasa" din finalul mesajului...ma fac sa consider ca nu am calificarea profesionala, de care are mare nevoie acest user, pentru a-i putea analiza mintea si a-i raspunde...
Ferice de toti cei care nu avem in preajma o asemenea persoana !
"Ura patimasa poate da sens si scop unei vieti goale."
"Grosolania este imitatia de tarie a omului slab ."
...sunt doar cateva citate care i se potrivesc... din ...are vreo importanta, la "vasta" ei/lui cultura ?

Aceasta postare a fost editata de Dana42: 01 March 2010 - 01:50 AM

Dana




#8 oana r

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 01 March 2010 - 02:56 AM

Vezi postareaDana42, la Mar 1 2010, 02:46 AM, a spus:

User-ul =oana r= s-a "agatat" singur/a in acest Tablou, pe drept, de fapt. Bravo ei/lui !!!

Inscrierea sau reinscrierea pe Forum+mesajul scris, premeditat (sunt convinsa) si postat intentionat intr-o multitudine de topice, in bataie de joc la adresa utilizatorilor si moderatorilor acestui Forum + ura profunda, greu de imaginat, dusa la extrem fata de un moderator si restul, citez, haitei, + dorinta evidenta de a parea cult/a + incitarea sub masca "bunavointei" la parasirea acestui Forum, de catre noi, utilizatorii "oropsiti", "inconstienti" si "obligati" sa intram pe acest Forum + urarea "dragastoasa" din finalul mesajului...ma fac sa consider ca nu am calificarea profesionala, de care are mare nevoie acest user, pentru a-i putea analiza mintea si a-i raspunde...
Ferice de toti cei care nu avem in preajma o asemenea persoana !
"Ura patimasa poate da sens si scop unei vieti goale."
"Grosolania este imitatia de tarie a omului slab ."
...sunt doar cateva citate care i se potrivesc... din ...are vreo importanta, la "vasta" ei/lui cultura ?

Iata si al doilea membru al haitei de lupi!!!
Nu m-am agatat,consider ca aici,pentru mine, nu este Tabloul rusinii, ci TABLOUL CURAJULUI -curajul de a exprima un punct de vedere.
Insa ,poate fi Tabloul rusinii pentru haita de lupi din care faci parte.

Nu incit la parasirea forumului de catre utilizatori(nu am folosit expresia :"utilizatorii "oropsiti", "inconstienti" si "obligati"-prin urmare, nu-mi atribui lucruri pe care le gandesti tu privitor la cei ce folosesc acest forum)am specificat ca informatiile sunt vaste,insa am tinut sa punctez ca informatii se pot gasi si pe alte site-uri in cazul in care nu se inceteaza cu asa un tratament din partea haitei de lupi,condusa de otilia alupei si secondata de dana 42.

Cat despre cultura,...cam slabut vocabularul ce-l folosesti,iar citatele sigur le-ai copiat de pe net,ma indoiesc profund ca le aveai in memorie.Prin urmare,nu ma ating cu nimic expresiile"saracute" folosite de tine.
Nu va voi mai raspunde nici tie si nici otiliei (sper ca haita se limiteaza la voi),iar urarile sunt pentru restul utilizatorilor si sunt facute cu sinceritate.



#9 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 01 March 2010 - 09:59 AM

In calitate de utilizator vechi al acestui site, rog moderatorii sa ia atitudine impotriva mesajelor de acest gen de la oana r (rusine pentru trimiterea repetata a aceluisai mesaj la subiecte care nu au nici o legatura), puse de 10 ori intre aclte subiecte, si de la jurist definitiv (reclama repetata). Nu stiu cum se procedeaza, tehnic, eu as prefera stergerea mesajelor pentru ca sunt vadit deranjata.
Din partea mea pentru cei doi utilizatori: rusine! Este lipsa de respect fata de toti membrii forumului! Daca as crede ca aveti caracter as astepta scuze publice.
Multumesc



#10 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 01 March 2010 - 11:40 AM

mesajul a fost postat de inca 15 ori intre alte subiecte, pe tot forumul ... asta denota o mare inversunare ... psihica ! reclama consistenta la alte site-uri, din finalul mesajului (4-5 randuri de link-uri, sterse de mine aici) nu e intamplatoare, va dati seama ...
i-am limitat la maxim posibilitatea de a mai posta si cu asta am cam rezolvat-o pt. moment. ma astept sa incerce din nou - la cat e de tulburata, dar va pati la fel.
i-am lasat doar aici posturile, ca sa vada tot poporul ce le poate mintea / caracterul unora :smile:

dragilor, asta-i lumea in care traim, insa, din fericire, pe mine nu ma afecteaza asemenea atitudini, provenite din haznaua existentiala a unor fiinte total lipsite de calitate, asa ca nu le dau nici o valoare, doar ca am mai mult de lucru cu stersul prin forum.

oricum, va multumesc mult tuturor celor care sunteti langa mine si tineti cu forumul, in special celor 3 membrii oficiali ai "haitei" :thumbup: : Beatrice, Dana si Mihaela ! :notworthy:

v-am pupat !

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 01 March 2010 - 12:25 PM




#11 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 01 March 2010 - 12:29 PM

Cu scopul strict de a se evidentia procentul infim al utilizatorilor acestui Forum, care posteaza acest gen de mesaje, uneori, de-a dreptul psihotice (vezi cazul oana r), ma gandesc ca ar fi mai bine sa pastram numerotarea in ordine cronologica.

III. oana r

Semnat : al doilea membru al "haitei" :smile: !

Citeaza

oana r : Iata si al doilea membru al haitei de lupi!!!

Aceasta postare a fost editata de Dana42: 01 March 2010 - 12:32 PM

Dana




#12 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 01 March 2010 - 12:48 PM

eu NU cred ca e user nou, nu se justifica atitudinea furibunda ... cred ca e un user caruia i-am dat sanctiune anterior si care face asta din simpla razbunare :smile: !

nu e prima oara cand userii certati cu bunul-simt si logica elementara recurg la asemenea manifestari intolerabile ...nu va fi nici ultima, cu siguranta.
nu le mai pun la suflet, acesti useri nu merita nimic in afara de :thumbup: , asta-i viata cand esti moderator f. activ / f. implicat in aceasta activitate ... se mai intampla sa fii tinta unor astfel de atacuri, "it goes with the territory" (vb americanului) :cool:

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 01 March 2010 - 02:10 PM







Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL