Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
cerere model contract de comodat - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


cerere model contract de comodat

58 replies to this topic

#41 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 09 November 2006 - 01:14 PM

ANCA NEGRUT, mesajul ala era din 2004

intre timp, pe forum s-a facut un capitol special de modele contracte, fisiere, s.a.m.d

uuufff, ca nu va uitati inainte de a posta



#42 Biaconsult

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 30 March 2007 - 08:07 PM

Si eu as avea nevoie de un contract de comodat...Multumesc... mail: bia_n2003@yahoo.com




#43 danyR

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 42 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Iasi

Postat 12 April 2007 - 02:38 PM

Vezi postareaALUPEI OTILIA, la Dec 6 2004, 11:11 AM, a spus:

ramonarav a spus:

Buna Otilia,

Scuza-ma ca sunt insistenta,dar nu am primit inca contractul de comodat pentru masina-acesta e mai urgent (ramonar@em.ucv.ro).Te rog mult nu ma uita.Multumesc anticipat si o zi buna.

Nu le-ai primit ? Mai, sa fie... de ce, oare ? Imi pare rau...
Ramona, n-am de ce sa te scuz ! Da, draga mea, ti le pun pe mail inca o data ACUM !!!




Fetelor va rog dati-mi si mie un model de contract de comodat pt inchiriere spatiu, va rog mult daca puteti sa mi-l trimiteti pe adresa rotaru_daniela2004@yahoo.com. Va multumesc...pupici :wink:



#44 mihails2005

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 474 Postari:

Postat 22 April 2007 - 07:44 AM

il vreau si eu va rog mihails2005@yahoo.com



#45 clacy_ro

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 12 September 2007 - 10:37 PM

as vrea si eu daca se poate un model de contract de comodat pentru masina va multumesc mult de tot !adresa mea de mail este clacy_ro@yahoo.com



#46 simonex

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 17 September 2007 - 09:00 PM

Vezi postareaALUPEI OTILIA, la Nov 29 2004, 12:48 PM, a spus:

Buna, Diana !

Contractul de comodat este un contract de inchiriere fara plata. Prin el se transfera dreptul de folosinta, eventual cu toate chelt. ocazionate de aceasta folosinta. Se foloseste deseori tocmai in situatii ca a ta. Nu trebuie inregistrat undeva, dar, daca vrei sa-i dai o nota superoficiala, il poti inregistra la notar insa te va costa destul de mult (cateva sute de mii daca nu mai mult). Eu am folosit acest tip de contract fara a-l inreg. inafara firmei si nu am avut probleme la acceptarea chelt. de benzina, piese de schimb, reparatii (in cote normale)...de catre controalele fiscale. Daca vrei iti pot trimite si 1-2 modele de contract de comodat.

O zi buna.

Buna Otilia ,
te rog mult daca poti sa imi trimiti si mie un model de contract de comodat pentru masina si unul pentru locuinta (apartament). Multumesc mult de tot.
Si mai vroiam sa te intreb, daca chitantele pentru reparatii la masina trebuie sa fie pe numele propietarului sau al pfa-ului meu? Multumesc.
Adresa mea de email este ioanathana_io@yahoo.com



#47 helga

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 111 Postari:
  • Location:cluj

Postat 18 September 2007 - 07:56 AM

Dati cautare pe google ca gasiti cu gramada modele de contract de comodat.
Cat despre chitantele de reparatii, e in functie de ce scrie in contract. Preferabil si logic e sa stipuleze ca reparatiile sa fie suportate de utilizator, si atunci clar ca ele vor fi emise pe numele lor.
nimeni nu gandeste pentru tine



#48 nicolettta

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 01 October 2007 - 01:12 PM

am intrat in google, in conta.ro, inregistrat, bajbait si ...Otilia, stimata Senior, model de contract comodat masina pentru uz in firma cu doi asociati, eu administrator. Adresa de mail: laboratorvest@yahoo.com. Multumesc mult!!



#49 catymiky

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 04 October 2007 - 09:06 AM

Vezi postareamada215, la Mar 28 2007, 01:03 AM, a spus:

Buna ziua!
vreau sa deschid o firma in bucuresti..nu am nici o cunostiinta sa fac un contract de comodat ptr sediu..firma nu va functiona la sediul respecti..sunt dispusa sa ofer o suma de bani,ptr un contract de comodat..astept rasp..madalina_zgubea@yahoo.com..multumesc! :smile:
BUNA MA AJUTI TE ROG MULT SI PE MINE CU ACEST CONTRACT? ADRESA MEA DE EMAIL catymiky@yahoo.com
MULTUMESC



#50 RainMann

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 22 November 2007 - 02:17 PM

Buna Otilia,

Ma poti ajuta si pe mine cu un model de contract de comodat pt masina?
e-mail: juzo_1981@yahoo.com
Mersi mult.



#51 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 22 November 2007 - 03:08 PM

hm...la sugestia helgai, de a cauta pe google, s-a raspuns ca bla, bla...nu s-a gasit nimic...am dat si eu o cautare si chiar de pe prima pagina am gasit cateva modele, asa incat m-am oprit din cautari. Sa mentionez ca si conta forum apare pe prima pagina, sau nu mai e cazul...cine foloseste acest mod de cautare stie deja.
:smile:
Atasez aici cateva legaturi utile, in speranta ca nu mai umpleti topicuri cu cereri. Si va sugerez sa cautati inainte de a cere, credeti-ma ca este plin ''internetul'' de informatii utile. - Valabil si pentru acest forum

http://modele-contra...modat-auto.html

http://www.promovare-afaceri.com/vanzari-c...dat%20auto.html

http://www.cub.ase.r...eriale/Auto.htm

http://www.e-transport.ro/CONTRACTUL_DE_CO...9-i4822-l1.html
Madalina



#52 corinica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:constanta

Postat 21 January 2008 - 08:49 PM

Te rog trimite+mi si mie un formular de contract de comodat pentru masina si daca ai si unul de imprumut societate. Multumesc anticipat! Adresa mea de mail este tootgrup@gmail.com. Te rog, este o urgenta.
corina



#53 Dragos205

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 23 January 2008 - 05:22 PM

Salut,
otilia.....Trimite-mi si mie te rog un contract de comodat... mail-ul meu este dragos_george@yahoo.com
multumesc mult



#54 fram

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 27 January 2008 - 03:03 PM

as dori si eu daca se poate sa primesc un model de contract de comodat pentru locuinta, pentru deducerea cheltuielilor cu gazele si energia electrica (apartament folosit ca sediu) si pentru autoturism .. va multumesc anticipat, astept mail la : tudor_b1st@yahoo.com



#55 LVS

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 18 April 2008 - 10:11 PM

Buna Otilia,
am citit pe forum si am vazut ca ai modele de contracte de comodat pt apartament cu deducere cheltuieli si masina. Te rog daca poti sa mi le trimiti si mie pe mail lvs79s@yahoo.com.
Multumesc anticipat.



#56 alinavoica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 89 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Ploiesti

Postat 18 April 2008 - 10:14 PM

Buna seara
As dori si eu un model de contract de comodat ptr.apartament cu deducerea cheltuielilor. (alina29voica@yahoo.com)
Multumesc.



#57 RMD_82

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 25 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 23 April 2008 - 03:18 PM

V/as ruga mult sa/mi trimiteti si mie un exemplar de contact de comodat pentu auto!

Multumesc anticipat

Vezi postareaRMD_82, la Apr 23 2008, 04:13 PM, a spus:

V/as ruga mult sa/mi trimiteti si mie un exemplar de contact de comodat pentu auto!

Multumesc anticipat


am fost neatenta :pullhair:, modelul e postat!!!
mio



#58 adnana_gold

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 07 July 2008 - 09:39 AM

daca se poate,te rog sa-mi trimiti si mie modelele la contractele decomodate ptr. spatiu si masina.adresa mea este adnana_gold@yahoo.com.multumesc mult



#59 Bea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 Postari:
  • Location:Timisoara

Postat 07 July 2008 - 11:01 AM

chiar in acest topic ai si doua modele de contract de comodat, numai sa le copiezi si sa le completezi...
Bea






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL