Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Greseli in bilantul contabil - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Greseli in bilantul contabil


2 replies to this topic

#1 melina

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:braila

Postat 28 August 2009 - 03:51 PM

Ce ma fac eu daca la bilant 2008 sa declarat un stoc de marfuri mult mai mare decat cel din balanta? Nu stiu cine o fi invatat-o contabilitate pe doamna care a lucrat contabilitatea de la noi de la servici dar o asemenea eroare nu stiu cum sa o indrept tinand cont de faptul ca am constatat acest fapt cand am lucrat indicatorii de la iunie 2009.



#2 doiny

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 Postari:

Postat 28 August 2009 - 04:04 PM

Inseamna ca a gresit si o alta pozitie in bilant , deoarece nu-i ieseau corelatiile daca gresea numai 371.




#3 leu50

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 Postari:

Postat 30 August 2009 - 08:29 PM

Nu poti sa o indrepti nicicum pentru la bilant (Raportari financiare ) nu se depune rectificativa. Parerea mea este ca langa formularul cu raportarile de la 30.06 sa pui un raport in care sa specifici ce posturi din bilant sunt gresite, pentru ca daca stocurile sunt gresite asa cum ti-a raspuns si doiny mai este gresit un post din bilant, pentru corecta informare a conducerii.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL