Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
bibliografie si vechime - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

bibliografie si vechime

3 replies to this topic

#1 cristianamatache

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 292 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 03 September 2009 - 04:57 AM

Eu am 4 ani si 7 luni vechime pe studii superioare, inspector de specialitate economist, contabil si contabil sef si inteleg ca nu ma pot inscrie la acest examen. Oare este normal?

Stie cineva cand se organizeaza o noua sesiune de examen?

Daca este printre voi cineva care a intrat in posesia bibliografiei de la ultima sesiune de examen va rog sa o postati si aici sau sa mi-o trimiteti pe adresa cristianamatache@yahoo.com.

Multumesc



#2 marra_2000

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 Postari:

Postat 03 September 2009 - 09:05 AM

Vezi postareacristianamatache, la Sep 3 2009, 05:57 AM, a spus:

Eu am 4 ani si 7 luni vechime pe studii superioare, inspector de specialitate economist, contabil si contabil sef si inteleg ca nu ma pot inscrie la acest examen. Oare este normal?
Regulamentul zice ca:
In vederea inscrierii la examen cadidații persoane fizice sunt obligate să indeplinească cumulativ urmatoarele condiții:
a) să fie licențiați ai unei facultăți cu profil economic;
b) să aibă o experiență de minimum 5 ani dupa obținerea licenței în una dintre următoarele activități:
- elaborarea,avizarea,aprobarea sau aplicarea legislației fiscale,
- servicii de administrare a legislatiei fiscale,
- elaborarea și aplicarea reglementărilor contabile
- activitatea financiar-contabilă;
c) să nu aibă antecedente penale;
d) să aibă capacitate deplină de exercițiu;

Vezi postareacristianamatache, la Sep 3 2009, 05:57 AM, a spus:

Stie cineva cand se organizeaza o noua sesiune de examen?
Daca este printre voi cineva care a intrat in posesia bibliografiei de la ultima sesiune de examen va rog sa o postati si aici
vis a vis de urmatoare sesiune inca nu s-a anuntat nimic...asteptam, probabil in octombrie sau noiembrie :lostit (13): ..pana atunci atasez tematica de la examenul din martie 2009

Fisiere atasate





#3 madlen11

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 03 September 2009 - 11:36 AM

Buna,

As vrea si eu sa dau in toamna 2009. Stiti cumva cand se da, pentru ca in 2008 s-a dat in octombrie.
Aveti cumva grilele din martie 2009?

Daca da puteti sa mi le trimiteti pe adresa mdln_badea@yahoo.com?



#4 cristianamatache

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 292 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 03 September 2009 - 06:30 PM

multumesc...Acum trebuie sa ma apuc sa strang legislatia si sa o citesc






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL