Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
contract de munca inregistrat la ITM cu date eronate - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


- - - - -

contract de munca inregistrat la ITM cu date eronate

24 replies to this topic

#21 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 26 May 2011 - 10:15 AM

Inca din titlul topicului ne induci in eroare :thumbup: , CIM NU este inreg. gresit la ITM fiindca in Revisal ai inreg. corect si la timp, iar hartia nu se mai depune la ITM !!
deci, CIM este gresit numai pe hartie, ori problema se poate rezolva f usor prin corectarea datei, relistarea lui si resemnarea CIM, asta in cazul in care vi se accepta asta de catre ITM care banuiesc ca a marcat acel CIM ca "motiv" de sanctiune.

greseala mi se pare minora in context, daca iei in considerare ca CIM a fost transmis in Revisal la timp si corect.
doar daca ITM vrea musai sa va amendeze atunci se va lega de acest nod in papura, insa, dupa parerea mea, e ridicol sa-ti dea amenda pt asta :smile:



#22 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 26 May 2011 - 01:27 PM

il datezi cu 10.05.2011 aplicabil 10.05.2011 si l-ai gasit in firma.




#23 afela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:
  • Gender:Female

Postat 13 October 2011 - 09:34 AM

Buna,
Am o problema...cred ca e cat casa de mare si nu stiu cum as putea s-o rezolv :(
Lucrez la o firma de logistica si transport,iar coordonatorul de transport,a intrat in concediu prenatal din 23.05.2011; legal,tebuia sa angajam un alt coordonator de transport,sa nu ramanem descoperiti.Pe data de 01.02.2011,am angajat un om, pe alta functie dar care are si atestatul pt coordonator transport. Pe data de 01.06.2011 s-a facut o decizie interna pt ARR,cum ca noul angajat(cel care a fost angajat pe 01.02.2011) este in functia de coordonator transport,dar problema este ca in revisal nu s-a inregistrat modificarea functiei.Ce pot sa fac acum? Care e cea mai buna varianta dintre cele rele? Ma gandesc ca am urmatoarele variante: 1.Sa-l inregistrez acum cu functia de coordonator transport din data de 01.06.2011,ceea ce inseamna amenda sau 2.sa-l inregistrez cu data de 01.08.2011 (de cand a intrat in viguare noul revisal-inca nu l-am transmis) si sa ramanem descoperiti 2 luni fara coordonator de transport.

Va rog dati-mi un sfat,orice...chiar nu stiu cum sa procedez in aceasta situatie :(
Multumesc frumos



#24 gramaco

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 266 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 13 October 2011 - 09:44 AM

eu as opta pt varianta a doua , si ce daca 2 luni nu era ? decat amenda... :smile:



#25 afela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:
  • Gender:Female

Postat 13 October 2011 - 01:07 PM

Vezi postareagramaco, la 13 October 2011 - 09:44 AM, a spus:

eu as opta pt varianta a doua , si ce daca 2 luni nu era ? decat amenda... :smile:


da,multumesc frumos pt sfat,dar si asa daca e sa vina un control,,,tot cu amenda ma aleg :(

Am mai vb cu cineva,si mi-a spus sa inregistrez cererea cu 01.06.2011 deoarece,cei de la ITM, nu mai verifica vechiul revisal,si se bazeaza doar pe cel nou si imp e ca de la 01 nov 2011 sa fie totul in regula.
Nu stiu ce sa mai zic...:(






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL