Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Factura 19% - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Factura 19%


  • Nu puteti replica pe acest topic
No replies to this topic

#1 fellow

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 15 September 2009 - 07:41 PM

Buna ziua,

Sunt PFA neplatitor de TVA, si platesc impozitul la norma.

Cu scopul de a favoriza comparatia cu preturile concurentei, platitoare de TVA, am afisat preturile din oferta mai mici cu 19% si am introdus "taxa pe comanda 19%" in factura. Clientii sunt anuntati cu privire la acest lucru.

Va rog sa-mi spuneti daca am procedat corect din punct de vedere legal?

Multumesc.

Victor

Ca sa fiu si mai clar, am sa dau exemplu de cum arata factura:

Descriere Total
domeniu.ro* €2.00 EUR

Sub Total:
€2.00 EUR

19.00% +:
€0.38 EUR

Total de plata:
€2.38 EUR

* Indica un articol la care pretul este redus cu 19%. Nu suntem platitori de TVA

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 09 October 2009 - 08:06 PM



  • Nu puteti replica pe acest topic




Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL