Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Productie - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Productie

3 replies to this topic

#1 erind

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 48 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bistrita Nasaud

Postat 17 September 2009 - 11:08 AM

buna
ma o problema

Vreau sa stiu ce acte intocmesc (formulare ) atunci cand apar piese rebutate si trebuie sa descarc din gestiune materia prima.
Pe baza caror acte descarc materia prima aferenta ??????

Urgent
va pup si va multumesc..........



#2 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 19 September 2009 - 07:21 PM

materia prima se descarca pe baza bonului de consum
(abc-ul contabilitatii)




#3 GEO_2008

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 05 October 2009 - 09:06 PM

va rog tare mult sa-mi spuneti si mie cum se reflecta in contabilitatea de productie(este vorba de o fabrica de paine) rebuturile rezultate.vreau sa va mai rog sa-mi spuneti ce pot face cu materiile prime folosite pentru probe.le scad pur si simplu pe baza bonurilor de consum? dar in acest caz nu am contrapartida pe venituri.sau ele trec pe ch neded.

cu multumiri pentru toti



#4 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 05 October 2009 - 09:37 PM

testarile astea le faceti pentru ca sunteti obligat de procesul de productie , pentru activitatea pe care o veti desfasura. Eventual le puteti esalona pe o perioada mai mare, ca sa fie acoperite din veniturile viitoare. Eu asa le vad -logic si de bun simt. Nu tot ce consum aduce venit, dar este cheltuit in scopul aducerii de venit.
Este asa o valoare mare?






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL