Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
inscriere ACCA - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


inscriere ACCA

20 replies to this topic

#21 luna_plina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 213 Postari:
  • Gender:Female

Postat 11 January 2012 - 11:57 AM

Vezi postareaalle_31, la 10 January 2012 - 12:25 PM, a spus:

Buna. Am nevoie de un sfat. Lucre pentru o firma de audit si am sa incep si cursul ACCA. As dori sa stiu cate materii ar fi ok sa urmez intr-un modul. Am auzit variante cu 2,3 sau 4 si nu prea stiu la cate sa ma inscriu. Multumesc
Depinde cine plateste examenele si materialele de studiu; daca platesti tu, nu te inscrie la mai mult de un examen, cu atat mai mult cu cat nu ai mai sustinut pana acum examene ACCA; daca plateste angajatorul (care asigura si cursuri de pregatire) si mai ai colegi care urmeaza ACCA, cere-le sfatul.
Conteaza foarte mult si ce examene sustii. Mie mi-au echivalat F1-F4, deci nu stiu cat de complicate sunt...
Ia in calcul si cunostintele tale de limba engleza: unele examene au "discursive parts" in proportie de aprox. 50% (sau chiar mai mult, la audit, de exemplu), motiv pentru care trebuie sa fii capabil/a sa te exprimi fluent in engleza (afacerilor).
In locul tau, m-as inscrie la un singur examen, pentru a ma acomoda cu stilul de examinare al ACCA.
Multa bafta!






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL