Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
facturare servicii catre UE - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


facturare servicii catre UE


1 reply to this topic

#1 Stefan Alina Maria

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:

Postat 30 September 2009 - 01:43 PM

Buna ziua
Am cautat prin legi si am inteles ca factura o pot face doar in RON.
Am de facut o factura pentru prestari servicii catre o firma din Olanda(UE).Firma este inca neplatitoare de TVA.
M-au intrebat daca pot s-o fac in Euro...si din cate am citit nu se poate.
Daca scriu pretul in Ron...si pun clauza jos cum ca valoarea este de x Euro ,echivalent in lei la cursul de azi 30.09.2009 al BNR de 1E=4,12xx....si ei imi platesc prin cont bancar valoarea in euro...apoi eu o inregistrez in lei e bine?

Mersi frumos.



#2 tes

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 315 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 30 September 2009 - 01:47 PM

poti sa emiti factura in euro si sa scrii in paranteza, sau pe alt rand si valoarea in lei.







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL