Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
rugaminte - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


rugaminte


1 reply to this topic

#1 Mirabela Pomparau

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 01 October 2009 - 07:14 PM

Buna

am si eu nevoie de ajutarul vostru,

am preluat si eu o firma si fiind la inceputul cariei mele de contabila am nevoie de ajutor.

firma tb sa plateasca niste dari catre stat ( la sectorul 3) si am si eu nevoie de iban-urile care trebuie si descrierile aferente ptr:

somaj angajator,
cas angajator,
somaj angajat,
cas angajat,
sanatate angajator,
sanatate angajat,
contrib pt concedii, indemnizatii de la pj sau pf,
imp pe profir de la ag economici,
imp pe veniturile din salarii,
taxa pe valoarea adaugata.

Multumesc frumos



#2 BIBI

    Membru activ

  • Validating
  • PipPipPip
  • 1336 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate, legislatie

Postat 01 October 2009 - 07:25 PM

1.Ai postat unde nu trebuie;
2.Viramentele se fac in conturile de buget consolidat al statului si la bugetului asigurarilor sociale;
3. Foloseate programul de op-ri de pe ste finate si gasesti ce cauti.
4. Cularea se face in baza decalaratiilor 101 si 102.







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL