Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Combatere specula - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Combatere specula

1 reply to this topic

#1 AnaB

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 215 Postari:

Postat 13 October 2009 - 12:03 AM

Stiu ca este o lege ...parca din 1990 sau 1991 privind combaterea speculei in care spune ca nu ai voie sa vinzi marfuri cumparate cu bon fiscal chiar daca sunt insotite si de factura. Ma poate ajuta cineva cu aceasta lege?

Multumesc



#2 AnaB

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 215 Postari:

Postat 13 October 2009 - 12:09 AM

Am gasit legea dar nu stiu cum sa sterg acest mesaj...daca ma poate ajuta un moderator va multumesc frumos.

Legea nr. 12/1990 privind protejarea populatiei impotriva unor activitati comerciale ilicite, M.Of. 129 din 17/06/91
Art. 1. - Constituie activitati comerciale ilicite si atrag raspunderea contraventionala sau penala, dupa caz, fata de cei care le-au savirsit, urmatoarele fapte:
...
g)cumpărarea de mărfuri sau produse în scop de revânzare, de la unitățile de desfacere cu amănuntul, de alimentație publică, cantine, unitați de turism și alte unități similare

Aceasta postare a fost editata de a.d.n.: 13 October 2009 - 09:46 AM







Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL