Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
extras de cont banca neinregistrat - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


extras de cont banca neinregistrat


1 reply to this topic

#1 *ivonne*

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 32 Postari:

Postat 23 October 2009 - 09:30 AM

buna ziua

supun atentie dvs urmatoarele probleme la care va rog sa ma ajutati sa gasesc o rezolvare

1.ce se poate face in cazul in care am omis inregistrarea unui extras de cont al cardului firmei pe luna sept. deja am depus toate declaratiile, am inchis luna. e o mare problema daca operatiile de pe acel extras le inregistrez in luna octombrie?

2.in cazul unei deplasari, administratorul care este si angajat plateste diurne si cazare 625=542; soldul contului 542 ajungand sa fie creditor cu suma de x lei. se pot muta acesti bani pe 4551? ma puteti ajuta va rog cu inregistrarile contabile in acest caz? Este nevoie de un contract de creditare firma?

va multumesc anticipat pentru bunavointa dvs
O zi buna



#2 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 23 October 2009 - 02:08 PM

1.Inregistreazal in octombrie, deoarece probabil pe el ai cheltuiala nu si venit si nu ai declarat impozit mai mic.
2. Ar fi trebuit sa dati avans spre decontare 542=5311 iar la intoarcerea din delegatie stingeti soldul lui 542 fie dandui diferenta daca a cheltuit mai mult, fie sa dea bani in caserie daca nu ia cheltuit pe toti.







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL