Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
termen de plata - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


termen de plata


6 replies to this topic

#1 chiquitita

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 05 November 2009 - 09:22 AM

buna,

bine v-am gasit si vreau sa ma lamuriti si pe mine intr-o privinta pentru ca nu prea am inteles pe unde am cautat raspunsuri:

- cum pot sa cuantific termenul de plata acordat de furnizor ?


Multumesc.



#2 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 05 November 2009 - 11:15 AM

ce inseamna pentru tine a cuantifica?




#3 chiquitita

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 06 November 2009 - 12:52 AM

adica sa calculez... in cazul in care banii pentru achitarea pretului provin din creditare.



#4 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 08 November 2009 - 01:14 AM

Din ce creditare vin ?
Revino te rog cu cateva detalii ca sa ne facem o idee exacta a spetei si sa putem da un raspuns clar.



#5 chiquitita

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 09 November 2009 - 08:20 AM

buna dimineata

una din situatii este urmatoarea: banii provin dintr-o linie de creditare.
exemplu: platesc 200 euro/to cu termen de plata de 90 de zile. eu cred ca as avea o economie echivalenta cu dobanda pentru cele 90 de zile, nu-i asa?



#6 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 09 November 2009 - 11:27 PM

Depinde.
Inca nu am idee despre ce e vorba, daca cei 200 euro chiar sar economisi in timp, daca nu dati detalii ( fara date reale ca nu sunt necesare ) nu cred ca eu sau colegii de pe forum ne putem da seama ce anume vreti exact sa aflati.
Puneti intrebarea mai corect, sau spunetine ce vreti exact sa aflati.



#7 chiquitita

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 10 November 2009 - 08:06 AM

Vezi postareaFlorin_76, la Nov 9 2009, 11:27 PM, a spus:

Depinde.
Inca nu am idee despre ce e vorba, daca cei 200 euro chiar sar economisi in timp, daca nu dati detalii ( fara date reale ca nu sunt necesare ) nu cred ca eu sau colegii de pe forum ne putem da seama ce anume vreti exact sa aflati.
Puneti intrebarea mai corect, sau spunetine ce vreti exact sa aflati.

buna dimineata,

- valoare marfa: 200 euro
- termen de plata: OP 90 zile
- sursa finantarii: linie de credit
____________________________________

de aflat:

- pret real de achizitie dupa ce se scade dobanda medie pe care o platesc de abia peste 90 de zile;

sper ca am oferit mai multe informatii.
Multumesc.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL