Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Examen acces stagiu Experti contabili 2010 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 6

Salt la continut


Examen acces stagiu Experti contabili 2010


169 replies to this topic

#101 adyd

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 28 Postari:

Postat 12 June 2010 - 06:21 PM

Vezi postareaarabelaoana, la Apr 19 2010, 09:55 PM, a spus:

eu mai am putin si termin de invatat la toate obiectele si voi inca cereti materiale ....s-a apucat cineva de facut probleme? am si eu cu cine sa schimb o vorba doua? sau inca cereti materiale? spune-ti si mie un alt forum unde sa mai intreb....va rog
Buna Arabelaoana, sunt in aceeasi situatie, m-am apucat de rezolvat problemele. In general as dori sa dezbatem cele nerezolvate si as dori sa incep cu fiscalitatea sau conta, ce zici?



#102 wyllma

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 12 June 2010 - 10:06 PM

va rog sa mai postati inca odata fisierele pentru accesul la stagiu ceccar experti...v-am descoperit tarziu si perioada a expirat de transfer...multumesc !




#103 Sakura

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 242 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 12 June 2010 - 10:41 PM

Vezi postareaMonicela, la Jun 1 2010, 01:03 PM, a spus:

Vezi postareadiana123456, la Jun 1 2010, 12:16 PM, a spus:

am incercat sa downladez de pe adresa de yahoo examen_ceccar_2010 , dar nu a amers, mi le poate trimite cineva pe mail turcu_diana_79@yahoo.com

Ar tb sa poti descarca....este un fisier trimis prin transfer, este sub forma de arhiva. Dai click pe link si ar tb sa il descarce....

probabil ca au trecut cele 10 zile
pe site-ul pe care le-ai incarcat fisierul e pastrat doar 10 zile.



#104 zinzina

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 15 June 2010 - 08:55 AM

Buna!
Va rog sa ma ajutati cu rezolvarea urmatoarelor probleme:
1)Elaborare politici si proceduri contabile. Studiu de caz:societatea de prestari servicii.

2)O societate comercială achiziționează și pune în funcțiune în luna mai 200X un mijloc fix în valoare de 100.000 lei. Durata de amortizare este de 5 ani. Din punct de vedere contabil mijlocul fix este amortizat liniar, iar din punct de vedere fiscal mijlocul fix este amortizat accelerat. Ce influență are amortizarea fiscală, precum și cea contabilă asupra profitului impozabil în perioada în care este amortizat?

Multumesc!



#105 viorel81

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 23 June 2010 - 07:31 AM

va rog sa mai postati inca odata fisierele pentru accesul la stagiu ceccar experti

multumesc,



#106 petre_petre5

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 23 June 2010 - 08:34 AM

Subiecte 2009

Am rugamitea fata de cei care au sustinut examenul de acces in anul 2009 daca au cumva la indemana subictele din acel an.
Interbarea mea fata de cei care isi mai aduc mainte este daca la fiscalitate s-a pus accentul pe capitolu V din cf respectiv impozite -persoane rezidente.

Multumesc,



#107 viorel81

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 24 June 2010 - 08:52 PM

Vezi postareaMonicela, la May 31 2010, 04:10 PM, a spus:

Vezi postareaMonicela, la May 31 2010, 04:05 PM, a spus:

Buna tuturor celor care vor sa dea anul acesta examenul la experti contabili. Am atasat raspunsurile la Doctrina si deontologie. PARTEA I (cele de anul acesta - 2010).
Spor la invatat tuturor....si sa speram sa fie bine pentru toata lumea....

Din pacate nu stiu de ce nu mai pot atasa si partile II si III. Am spatiu maxim de incarcare a documentelor de 100 k. Si primul a avut 80k. Nu stiu cum sa procedez mai departe. :lnr (1):


buna monicela

te rog sa mai incarci inca odata subiecte ....sau te rog daca se poate sa mi le trimiti si mie pe mail :onea_viorel@yahoo.com


multumesc frumos,



#108 scorpiutza_leny

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 100 Postari:

Postat 27 June 2010 - 11:09 AM

Am intrat si eu pe mail insa nu pot descarca rezolvarile aflate in folderele din stanga. Daca poate sa ma ajute si pe mine cineva cu raspunsurile i-ar fi recunoscatoare. Oricum sunt cam in scriza de timp si tare as vrea sa pot da examenul anul acesta. Adresa mea de mail e scorpiutza_leny@yahoo.com



#109 LEORDEAN ADRIANA MARIA

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 27 June 2010 - 01:54 PM

Are cineva problemele nerezolvate de la contabilitate, pentru examen acces la CECAR 2010?
Multumesc de ajutor!
Spor la invatat!

Aceasta postare a fost editata de LEORDEAN ADRIANA MARIA: 27 June 2010 - 01:55 PM




#110 Monicela

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 28 June 2010 - 11:28 AM

Vezi postareascorpiutza_leny, la Jun 27 2010, 12:09 PM, a spus:

Am intrat si eu pe mail insa nu pot descarca rezolvarile aflate in folderele din stanga. Daca poate sa ma ajute si pe mine cineva cu raspunsurile i-ar fi recunoscatoare. Oricum sunt cam in scriza de timp si tare as vrea sa pot da examenul anul acesta. Adresa mea de mail e scorpiutza_leny@yahoo.com

Buna,
V-am trimis materialele solicitate...sa aveti spor la invatat...



#111 Oana Cr

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 29 June 2010 - 03:35 PM

Vezi postareaMonicela, la Jun 28 2010, 12:28 PM, a spus:

Vezi postareascorpiutza_leny, la Jun 27 2010, 12:09 PM, a spus:

Am intrat si eu pe mail insa nu pot descarca rezolvarile aflate in folderele din stanga. Daca poate sa ma ajute si pe mine cineva cu raspunsurile i-ar fi recunoscatoare. Oricum sunt cam in scriza de timp si tare as vrea sa pot da examenul anul acesta. Adresa mea de mail e scorpiutza_leny@yahoo.com

Buna,
V-am trimis materialele solicitate...sa aveti spor la invatat...


Buna!

Poti sa-mi trimiti si mie materialele respective?
Adresa mea de email este oana.crisbaseanu@yahoo.com.

Mersi frumos!


Buna!

Mai are cineva materialele si raspunsurile la intrebari de la examenul de acces la stagiu experti contabili 2009?
Daca da, poate sa mi le trimita si mie la adresa oana.crisbaseanu@yahoo.com?

Mersi frumos!



#112 Dan Vilceanu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 30 June 2010 - 07:41 PM

As dori si eu materiale cu rezolvari. Daca imi puteti trimite pe adresa dan.vilceanu@gmail.com v-as fi recunoscator.
Unde pot postez si eu rezolvarile care le am, din acest forum am vazut mai multe locatii, unele transferate, unele dezactivate. Care este cel mai utilizat?

Aceasta postare a fost editata de Dan Vilceanu: 30 June 2010 - 07:45 PM




#113 basonpiere

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 01 July 2010 - 08:33 AM

M-am hotarat si eu cu greu sa ma inscriu la examen pt acces la stagiul experti si contabili autorizati. Mi-am cumparat cartea, deci primul pas l-am facut. Daca ma puteti ajuta cu orice materiale, sfaturi - sunt binevenite. Sper sa nu fie prea tarziu. Adresa me de mail este basil_piere@yahoo.com
Cu respect Basonpiere



#114 LILIIVASUC

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 02 July 2010 - 12:23 PM

Buna ziua!Am vazut pe aici ca aveti subiectele rezolvate la experti?Imi puteti trimite si mie,va roooooog!Adresa de mail liliivasuc@yahoo.com.Multumesc anticipat!



#115 thegreek_27

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 05 July 2010 - 02:50 PM

Buna,

Revin si eu cu rugamintea privind rezolvarile de probleme pentru examenul de acces 2010. Adresa mea este: thegreek_27@yahoo.com.

Va Multumesc !



#116 aaggiill

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 05 July 2010 - 08:44 PM

[size="3"]Buna ziua,

as dori si eu sa imi trimiteti subiectele si rezolvarile de la axamenul de acces din 2010, pe adresa de email : gabi_apostu65@yahoo.com


Multumesc!



#117 emma76

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 July 2010 - 07:24 AM

Buna!

Poti sa-mi trimiti si mie materialele respective?
Adresa mea de email este emiliahentia@gmail.com

Mersi frumos!
emma



#118 micha08

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 66 Postari:

Postat 06 July 2010 - 10:19 AM

Va rog, :lnr (1): , mi le trimiteti si mie pe michablonde@ymail.com.
Multumiri si spor la invatat!



#119 cleo1953

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 06 July 2010 - 11:39 PM

Vezi postareadiana123456, la Jun 1 2010, 12:16 PM, a spus:

am incercat sa downladez de pe adresa de yahoo examen_ceccar_2010 , dar nu a amers, mi le poate trimite cineva pe mail turcu_diana_79@yahoo.com
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Te rog frumos poti sa-mi trimiti si mie la audit, contabilitate, drept, evaluare economica si financiara a intreprinderii
Am intrat pe adresa de yahoo examen_ceccar_2010, dar TRANSFER.RO este valabil decat 10 zile sau pe adresa de email
cleuta1953@yahoo.com
Multumiri si spor la invatat
MULT SUCCES LA EXAMEN Multumiri si spor la invatat!



#120 basonpiere

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 09 July 2010 - 12:51 AM

Nu vreau sa par insistent, dar daca poate cineva sa ma ajute cu ceva materiale ii voi fi recunoscator. Din cate am citit, mai sus, sunt oameni care au terminat de invatat. Felicitari. Ce sa fac io in contabilitate sunt mai superficial. Vreau sa ian numai 7, nu 10. In schimb am ambitii mari in arta. Sunt si artist. Dar nu pot trai din arta, asa ca trebuie cumva sa fac si io ceva bani sa-mi pot continua pasiunea pt arta in continuare. In plus vreau sa ma si casatoresc. Ce mai "sunt disperat". Ajutati-ma va rog. Adresa mea de mail este basil_piere@yahoo.com.

Cu mult respect,

Basonpiere






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL