Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Examen acces stagiu Experti contabili 2010 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 9

Salt la continut


Examen acces stagiu Experti contabili 2010


169 replies to this topic

#161 brenda_sv_ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 249 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Suceava
  • Interests:sa invat cat mai multe

Postat 17 September 2010 - 10:21 AM

Nu e o idee rea deloc, Extra. In acest fel, putem face cate un numar mic de probleme periodic, fara sa trebuiasca sa pierdem ore in sir cu toate o data. Si cand va veni vremea sa ne pregatim mai serios inaintea examenului, macar vom sti ca problemele de conta, fiscalitate si drept le putem lasa deoparte, facand numai o eventuala recapitulare. Eu zic sa incepem zilele astea. Cu ce propui sa incepem?

Aceasta postare a fost editata de brenda_sv_ro: 17 September 2010 - 10:22 AM

sunt un mic invatacel, dar o sa cresc si eu mare ca voi



#162 Oana Cr

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 17 September 2010 - 10:48 AM

Buna.

Eu am dat examenul anul acesta de intrare la stagiu.
Este greu, deci trebuie sa invatati, pentru ca este multa materie.
Ca sfat pentru cei ce vor sa dea acest examen la anul, incepeti prin a citi legislatia mentionata in bibliografie - aceasta se gaseste inca pe site-ul: www.ceccarbuc.ro
la sectiunea Examene.
Legile si ordonantele mentionate le puteti gasi pe internet, daca dati pe Google Search - vi se vor indica mai multe site-uri de legislatie, numai sa aveti timp si rabdare sa cautati. Pana la urma aveti tot timpul pana la anul pentru a cauta.
Carti de teorie pentru examen se gasesc la filialele CECCAR, nu toate sunt foarte scumpe.

Cat despre alte materiale, in loc sa postati adresa de email, mai bine luati la rand toate paginile acestui topic si a celorlalte subiecte din lista de subiecte pentru examen. Sunt mai multe persoane care au postat materiale care mai de care, pentru aproape toate materiile. Nu pot fi pretentii ca acesti oameni sa le reposteze de fiecare data cand tipa cineva dupa ajutor.

Daca vreti sa luati examenul, trebuie sa si munciti pentru asta.

Credeti-ma in ce spun, deoarece exact indicatiile pe care vi le-am dat mai sus, le-am aplicat eu insami si a fost ok.

Spor la invatat si multa bafta tuturor, atat celor care dau acum in octombrie examenul pentru aptitudini, cat si celor care se pregatesc pentru accesul la stagiu de anul viitor!




#163 micky81bv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 21 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:brasov

Postat 17 September 2010 - 04:52 PM

buna ziua
la brasov saptamana aceasta inca mai era cartea la ceccar






Vezi postareaWHOZ_ELLA, la Sep 16 2010, 03:27 PM, a spus:

Buna dragilor.
Este cineva care mai are disponibila o carte de acces editia 2010?
Doresc sa o cumpar.
Imi trebuie cat se poate de repede pentru ca la ceccar nu o mai gasesc.
Adresa mea de mail este eionita71@yahoo.com
Multumesc.




#164 micky81bv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 21 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:brasov

Postat 17 September 2010 - 04:58 PM

am rasfoit si eu cartea de intrebari si studii de caz, dar am o nelamurire: la conta de exemplu in cart
e sunt doar probleme, desi bibliografia mi se pare destul de st
ufoasa;sunt si subiecte de teorie la contabilitate sau aceasta ne ajuta doar la rezolvarea problemelor?
am inceput sa caut pe net legislatia, carti insa recunosc ca nu prea am -tb sa cautam toate acele carti? voi cum procedat
i?


Vezi postareabrenda_sv_ro, la Sep 17 2010, 11:21 AM, a spus:

Nu e o idee rea deloc, Extra. In acest fel, putem face cate un numar mic de probleme periodic, fara sa trebuiasca sa pierdem ore in sir cu toate o data. Si cand va veni vremea sa ne pregatim mai serios inaintea examenului, macar vom sti ca problemele de conta, fiscalitate si drept le putem lasa deoparte, facand numai o eventuala recapitulare. Eu zic sa incepem zilele astea. Cu ce propui sa incepem?




#165 extra

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 18 September 2010 - 03:30 PM

Vezi postareabrenda_sv_ro, la Sep 17 2010, 11:21 AM, a spus:

Nu e o idee rea deloc, Extra. In acest fel, putem face cate un numar mic de probleme periodic, fara sa trebuiasca sa pierdem ore in sir cu toate o data. Si cand va veni vremea sa ne pregatim mai serios inaintea examenului, macar vom sti ca problemele de conta, fiscalitate si drept le putem lasa deoparte, facand numai o eventuala recapitulare. Eu zic sa incepem zilele astea. Cu ce propui sa incepem?
Sa incepem cu cele nerezolvate de la conta?



#166 luci8

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:constanta

Postat 21 September 2010 - 02:16 PM

Buna,
Sunt si eu interesata sa dau examen la experti contabili anul viitor. Daca se poate ajutati-ma va rog si pe mine cu materialele care s-au dat anul acesta. Adresa e-mail : lucy_costea@yahoo.com
Multumesc !!!



#167 cosana

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 22 September 2010 - 01:56 PM

nu merge ID-ul si parola.... mai exista altundeva raspunsurile in format electronic? multu'



#168 cristeae

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:

Postat 05 October 2010 - 12:57 PM

buna ziua, eu voi da examen de diferenta acces expert contabil in noiembrie, ma puteti ajuta cu materiale 2010,daca mai este cineva care da examen poate vom lucra impreuna, adresa mea este nuticristea2001@yahoo.com.



#169 contbest

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 15 October 2010 - 07:07 PM

Are cineva variantele de la examenul de acces din 2009 rezolvate? Va rog sa mi le trimiteti si mie la adresa contabiliate7018@yahoo.com . Va multumesc.



#170 Silvester

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 7 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 20 October 2010 - 03:21 PM

Vezi postareacontbest, la Oct 15 2010, 08:07 PM, a spus:

Are cineva variantele de la examenul de acces din 2009 rezolvate? Va rog sa mi le trimiteti si mie la adresa contabiliate7018@yahoo.com . Va multumesc.
Salutare tuturor!As vrea sa dau si eu examenul,daca ma puteti ajuta cu ceva materiale,mi le puteti trimite la adresa silvie_com@yahoo.com.Va multumesc si va urez spor la invatat!






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL