Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
factura storno - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


factura storno


4 replies to this topic

#1 blueeyes_hart

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 62 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 09 November 2009 - 02:26 PM

buna ziua, am si eu o problemuta cu o factura ce a fost emisa anul trecut, dar nu a ajuns la client, insa eu am inreg in ctb si am platit tva-ul. clientul nu vrea sa revina asupra anului, ce pot face acum sa fie totul bine?



#2 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 09 November 2009 - 10:41 PM

Bine la cine ?
La dumneavoastra sau la client ?
Ciudat e de ce nu a ajuns factura la client.




#3 blueeyes_hart

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 62 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 10 November 2009 - 07:23 AM

bine pt ambele parti.
clientului ii tine ctb o firma si a zis sa facem noi in asa fel incat sa rez pb, ca ei nu fac regularizari de un an in urma.
factura a uitat-o administratorul prin masina, pe undeva...



#4 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 10 November 2009 - 09:30 PM

O rezolvare mai ilegala ar fi asa.
Stornati factura de anul trecut si o refacturati cu aceeasi data, iar clientului ii dati doar factura emisa catre el si il rugati sa nu o declare in declaratia 394.



#5 DRAGOS NEGOITESCU

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 999 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 11 November 2009 - 10:02 AM

O alta metoda rudimentara dar nu si ilegala ar fi sa anulezi factura de anul trecut, faci rectificativele care se impun.
In felul asta toata problema ramana in curtea furnizorului, care este singurul vinovat pt toata situatia.
Si refacturezi la luna curenta.
Dragos






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL