Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Ajutor! - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Ajutor!


6 replies to this topic

#1 Rikidone

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 09 November 2009 - 10:35 PM

In primul rand scuze daca nu am postat unde trebuie dar sunt noua pe aici si am nevoie de ajutorul vostru.
Problema mea este urmatoarea:
Firma la care lucrez, inchiriaza forta de munca la o firma din afara pt. diverse proiecte. Diurna este platita de noi. Sa zicem ca oamenii primesc la plecare 5000 E. Proiectul dureaza mai mult si pt ca oamenii raman fara bani, partenerul extern le da 1000 E.
Cand se emite factura pt inchiriere forta de munca, tanti care se ocupa de incasari si deconturi la noi (femeia buna la toate) nu ma lasa sa deduc suma de 1000 E din factura. Motivul? "nu se poate, nu este legal", dar fara alte argumente sau sa vina cu o solutie.
Si asa stau mereu sa recuperez cei 1000E si ii tin in sertar pana am posibilitatea sa ii inapoiez cash partenerului extern.
Chiar nu exista nici o posibilitate sa ii deduc din factura? Partenerul ma intreaba mereu de ce nu ii deduc din factura. Ce sa-i spun? Ca nu ma lasa colega? :pullhair:



#2 DRAGOS NEGOITESCU

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 999 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 10 November 2009 - 09:32 AM

Eu cred ca poti sa-i facturezi clientului ca si avans, el achita avansul, iar tu il dai angajatilor ca si diurna, avans la salariu, etc.

Dragos



#3 Rikidone

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 10 November 2009 - 09:38 AM

Nimeni nu ma ajuta? :pullhair:

Vezi postareanegocont, la Nov 10 2009, 09:32 AM, a spus:

Eu cred ca poti sa-i facturezi clientului ca si avans, el achita avansul, iar tu il dai angajatilor ca si diurna, avans la salariu, etc.
Si eu m-am gandit asa. Dar tipa imi zice ca la firma noastra nu se accepta incasarile in numerar. Doar prin banca. Iar firma partenera le da oamenilor banii cash.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 31 January 2010 - 10:28 PM




#4 bogdan09

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 26 November 2009 - 01:35 PM

Si eu am avut nevoie de ajutor cu o analiz. financiara a companiei pentru a o prezenta mai departe managementului si m-au ajutat foarte mult cei de la reclama

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 27 November 2009 - 01:14 PM




#5 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 26 November 2009 - 04:23 PM

asta mie imi suna a reclama mascata de tipul " Vrajitoarea Salome mi-a dezlegat farmecele si sunt sanatos si fericit. Multumiri vrajitoarei, cea mai buna dintre toate"
Ma insel?



#6 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 26 November 2009 - 07:47 PM

E reclama clara , acea firma e firma de conta, rog moderatorii sa ia masurile necesare conforme cu regulamentul.



#7 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 27 November 2009 - 01:12 PM

multumim mult pt atentionare, s-au luat masurile necesare (editare mesaj+sanctionare user)

va pup, dragilor :pullhair:






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL