Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
declaratii online buget de stat - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


declaratii online buget de stat

6 replies to this topic

#1 doiny

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 Postari:

Postat 10 November 2009 - 04:26 PM

Sa stii ca eu depun declaratiile on line inclusiv D 390 fara probleme.



#2 criseta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 95 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 12 November 2009 - 07:54 PM

Vezi postareadoiny, la Nov 10 2009, 05:26 PM, a spus:

Sa stii ca eu depun declaratiile on line inclusiv D 390 fara probleme.

Ai certificate pt semnatura luate pe fiecare firma-client sau este doar unul sinur, al tau, si deci tu semnezi si iti asumi responsabilitatea declaratiilor ca un consultant fiscal?




#3 doiny

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 Postari:

Postat 13 November 2009 - 11:23 AM

Am un singur certificat cumparat de mine de la o firma specializata, cu care depun declaratii la toate firmele care le am , Este perfect legal.Nu trebuie sa fii consultant fiscal sa depui declaratii, nu exista baza legala, deocamdata.
Nu stiu de ce la romani , faptul ca te-a delegat administratorul firmei sa depui declaratiile, se confunda cu faptul ca iti asumi raspunderea pentru declaratiile respective.
Iti asumi oricum raspunderea daca ai un contract cu firma respectiva pentru calculul corect al obligatiilor, iar in ceea ce priveste plata, Societate respectiva
este obligata sa platesca, e persoana juridica , trebuie sa-si indeplineasca obligatiile fata de stat.



#4 letalica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 83 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 13 November 2009 - 11:31 AM

Poti sa imi spui, te rog, daca intampini dificultati la intocmirea declaratiilor pe site-ul MF? Se mai blocheaza site-ul in ultimile zile de depunere atunci cand este prea solicitat sau s-au rezolvat problemele? Multumesc.
Cred ca sunt, usor, offtopic, scuze.

Aceasta postare a fost editata de letalica: 13 November 2009 - 11:33 AM

letalica



#5 doiny

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 Postari:

Postat 13 November 2009 - 12:05 PM

Nu sunt nici un fel de probleme, eu sunt foarte multumita, si transmit de 1 an si 3 luni.
Transmite fara probleme, daca te-ai hotarat.

Aceasta postare a fost editata de doiny: 13 November 2009 - 12:06 PM




#6 letalica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 83 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 13 November 2009 - 02:09 PM

Multumesc!
letalica



#7 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 13 November 2009 - 06:06 PM

s-ar putea sa schimbe modalitatea de transmitere on-line, eu zic sa nu ne bucuram prea devreme.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL