Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
model decizie somaj tehnic - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


model decizie somaj tehnic

2 replies to this topic

#1 Beres Daniela

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 20 November 2009 - 03:45 PM

As avea nevoie de un model de decizie pentru trimiterea salariatilor pe somaj tehnic.Am inteles ca trebuie depuse si la ITM, Somaj comunicari.Daca dispuneti de un model va rog sa imi trimiteti.De asemenea daca cunoasteti articolele contabile pt inregistrarea somajului tehnic va rog sa mi le comunicati.

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 15 June 2011 - 11:05 AM




#2 MIKY2010

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 Postari:
  • Gender:Female

Postat 23 November 2009 - 10:05 AM

asta am gasit-o pe site, la ITM Alba, cu ceva timp in urma.

ÎNTRERUPERE ACTIVITATE (ART 52 lit d)
SC ...................................................
Sediul .............................................
Reg.Com. ......................................


DECIZIA NR.....................
Data ..........................


Administratorul SC ................................................................................
.............
dl/d-na..............................................................................
;
În baza hotararii Adunarii generale a asociatilor/ asociat unic din data de .........................cu privire la întreruperea temporara a activitatii societatii, ca urmare a (motive)........................................................................
....................................................
................................................................................
..........................................................
În baza prevederilor art.52 lit.d si art. 53 din Codul Muncii;
În temeiul prevederilor Legii nr.31/1990 privind societatile comerciale si a prerogativelor stabilite prin actul constitutiv al societatii,


D E C I D E:


Art.1. Începând cu data de ............................... se suspenda contractul individual de munca al d-lui/dnei .................................................... având functia de ......................................... în cadrul societatii, conform art.52 lit. d din Codul Muncii
Art.2. Dl/d-a............................................... va beneficia de indemnizatie de ..................% din salariul de baza, în suma de................................. lei
Art.3. Pe durata suspendarii, dl/dna............................................................se afla la dispozitia societatii.
Art.4. Cu ducerea la îndeplinire a prezentei se însarcineaza dl/d-na ........................................................................... si se comunica celui în cauza




ADMINISTRATOR,

L.S.

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 23 November 2009 - 10:12 AM




#3 ana b

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Alba

Postat 29 December 2009 - 10:50 PM

Multumesc si eu :)






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL