Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
expert contabil persana fizica - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


expert contabil persana fizica


4 replies to this topic

#1 ally28us

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 24 November 2009 - 02:14 PM

Stim ca expertii contabili isi pot exercita profesiunea cu titlu personal, individual sau in cadrul unor societati comerciale de profil.
Pentru Membrii Corpului persoane fizice ce cotizatii si contributii trebuiesc platite la stat? Ce declaratii se intocmesc? Ce trebuie platit si ce trebuie declarat la CECCAR am inteles.
Pentru a profesa ca persoana fizica membra a corpului terbuie sa fii PFA? ( persoana fizica autorizata)? sau nu este obligatoriu?



#2 c_andra

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 54 Postari:

Postat 01 December 2009 - 11:42 AM

Vezi postareaally28us, la Nov 24 2009, 03:14 PM, a spus:

Stim ca expertii contabili isi pot exercita profesiunea cu titlu personal, individual sau in cadrul unor societati comerciale de profil.
Pentru Membrii Corpului persoane fizice ce cotizatii si contributii trebuiesc platite la stat? Ce declaratii se intocmesc? Ce trebuie platit si ce trebuie declarat la CECCAR am inteles.
Pentru a profesa ca persoana fizica membra a corpului terbuie sa fii PFA? ( persoana fizica autorizata)? sau nu este obligatoriu?

Nu-mi vine sa cred ca un expert contabil, poate sa formuleze o asemenea intrebare.




#3 danyR

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 42 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Iasi

Postat 04 December 2009 - 12:31 PM

Nu-mi vine sa cred ca un expert contabil, poate sa formuleze o asemenea intrebare.
[/quote]

andra nu e nici primul si nici ultimul expert care nu stie ce are de facut...din pacate eu nu sunt expert, inca...dar am intalnit experti care nu au stiut sa imi explice o inregistrare contabila, care doar stampilau si luau banu...se pare ca asta e rezultatul examenului exigent de la CECAR sau al invatarii pe de rost.



#4 angelamama70

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 95 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:suceava
  • Interests:fotbalul, inotul

Postat 18 December 2009 - 08:05 PM

Tinand cont ca la Oradea domnii de la CECCAR ne-au obligat sa platim cotizatii si ca persoane juridice si ca persoane fizice (ca sa ne putem cica inscrie pt expertize) in prima zi de lucru a anului viitor eu imi voi suspenda firma



#5 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 21 December 2009 - 12:08 AM

Citeaza

danyR: Nu-mi vine sa cred ca un expert contabil, poate sa formuleze o asemenea intrebare.

Nici mie, de aceea cred ca ally28 nu este expert contabil asa cum declara...de fapt nici nu declara ca ar fi, asa reiese din context.

Aceasta postare a fost editata de Dana42: 21 December 2009 - 12:12 AM

Dana







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL