Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Foaie de parcurs - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Foaie de parcurs

1 reply to this topic

#1 carmeng

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 134 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 06 May 2005 - 10:35 AM

Buna!


Am cautat pe forum discutii despre obligativitatea folosirii foilor de parcurs si nu m-am lamurit.
Suntem o firma de comert engros si endetail. Unul din colegii mei, angajat ca agent de vanzari foloseste masina personala si in scopuri personale si in interesul firmei (deplasari la clienti, dar numai in Bucuresti).
Ca sa deduc cheltuielile cu benzina este obligatorie foaia de parcurs? Iau amenda de la Garda daca n-o am? Nu gasesc in legislatie prevederi legate de foaia de parcurs decat in cazul operatorilor de transport, nu e cazul nostru. Va rog, daca stie cineva baza legala...



#2 sogardro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 126 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 06 May 2005 - 03:30 PM

Sudiaza hot 84/2005 --> Norme de aplicare Cod fiscal.







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL