Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
obiect de activitate cu ridicata vanzare catre persoane fizice? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


obiect de activitate cu ridicata vanzare catre persoane fizice?


4 replies to this topic

#1 cmaximad

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 05 January 2010 - 01:49 PM

buna, am si eu o intrebare intrebatoare :pullhair:
O societate care are ca obiect de activitate vanzarea produselor cosmetice cu ridicata poate vinde unei persoane fizice un numar de 200 de produse cosmetice? Si daca da, ce documente contabile ii trebuiesc? bon fiscal si factura sau chitanta si factura?



#2 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 05 January 2010 - 11:37 PM

bon fiscal obligatoriu, factura optional.




#3 cmaximad

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 20 January 2010 - 05:30 PM

Vezi postareaFlorin_76, la Jan 6 2010, 01:37 AM, a spus:

bon fiscal obligatoriu, factura optional.
Merci!
Dar din pacate daca am activitate cu ridicata nu pod vinde en-detail la persoane fizice pentru ca imi trebuie gestiune separata si ma complic. Oricum legea este cam ambigua dar organele de control cam stricte!



#4 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 20 January 2010 - 08:59 PM

da, asta cam asa e.



#5 andrea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 116 Postari:
  • Location:Iasi

Postat 25 February 2010 - 06:31 PM

sau faci factura pe care persoana fizica o plateste prin banca

Andrea






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL