Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
calcul CAS aferent perioadei de concediu medical - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


calcul CAS aferent perioadei de concediu medical

2 replies to this topic

#1 ionutp_me

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 61 Postari:

Postat 15 January 2010 - 02:15 PM

Unui angajat cu program partial de munca (4 ore) care are salariul minim pe economie (300 ron) i se calculeaza CAS-ul la valoarea salariului minim pe economie aferent programului normal (600 ron) sau aferent programului redus (300 ron)? Programul Casei de Pensii imi calculeaza la 600 ron, desi nu mi se pare normal ca angajatul sa plateasca mai mult atunci cand nu lucreaza.



#2 christa_anda

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 214 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bistrita

Postat 15 January 2010 - 04:09 PM

se calculeaza la 300 normal

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 17 January 2010 - 05:33 PM




#3 ionutp_me

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 61 Postari:

Postat 18 January 2010 - 08:15 AM

Unui angajat cu program partial de munca (4 ore) care are salariul minim pe economie (300 ron) si care se afla in concediu medical toata luna i se calculeaza CAS-ul la valoarea salariului minim pe economie aferent programului normal (600 ron) sau aferent programului redus (300 ron)? Programul Casei de Pensii imi calculeaza la 600 ron, desi nu mi se pare normal ca angajatul sa plateasca mai mult atunci cand nu lucreaza.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL