Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
i.i.schimbare nume si sediu - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Jump to content


i.i.schimbare nume si sediu

6 replies to this topic

#1 adela m

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 posts

Posted 18 January 2010 - 04:02 PM

as vrea sa stiu care sunt demersurile pt schimbarea sediului si a numelui unei intreprinderi individuale.multumesc anticipat



#2 Zzuper

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 118 posts
  • Gender:Male
  • Location:Craiova

Posted 19 January 2010 - 10:52 AM

Totul se face la ONRC-ul de care apartine. Presupun ca actele necesare sunt cel pentru spatiul care va constitui sediul (copie pentru cazul in care este pe numele d-voastra sau copei si procura de la proprietari, in cazul in care nu sunteti proprietara) si certificatul (de casatorie presupun) care a dus la schimbarea numelui.

Edited by Zzuper, 19 January 2010 - 10:52 AM.




#3 adela m

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 posts

Posted 20 January 2010 - 10:56 AM

si daca noul sediu se afla in alt judet?nu exista o cale sa fac demersurile acolo?trebuie neaparat sa merg in orasul fostului sediu?multumesc



#4 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1,877 posts
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Posted 20 January 2010 - 10:54 PM

Intrebati la onrc in orasul in care sunteti daca pot trimite ei desfiintarea II in acel oras si redeschiderea in orasul in care va-ti mutat



#5 adela m

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 posts

Posted 24 January 2010 - 03:41 PM

Vezi postareaFlorin_76, la Jan 20 2010, 11:54 PM, a spus:

Intrebati la onrc in orasul in care sunteti daca pot trimite ei desfiintarea II in acel oras si redeschiderea in orasul in care va-ti mutat




#6 ochidevultur

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 47 posts

Posted 19 October 2010 - 10:30 PM

Buna


Si daca se schimba numele , ce se intampla cu casa de marcat in acest caz? Trebuie schimbat/platiti ceva in plus? Memo fiscala, etc?



#7 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2,187 posts
  • Gender:Female
  • Location:RO

Posted 21 October 2010 - 01:06 AM

Daca se schimba den. firmei ma tem ca trebuie sa o luati de la inceput cu casa de marcat fiscala, vedeti normele OUG 28/1999 si intrebati si la distribuitorii autorizati sau la Adm. Fin.

Dana







Similar Topics Collapse

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Cometa SQL