Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
contabilitate specifica activitatilor web - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


contabilitate specifica activitatilor web

1 reply to this topic

#1 adriana.r

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 49 Postari:

Postat 20 January 2010 - 03:16 PM

Am cumparat un domeniu web inainte sa-mi infiintez pfa(inregistrat pe numele meu) si acum vreau sa-l vand. cum fac? inregistrez venitul pe pfa?
Daca puteti sa ma ajutati cu un site sau o firma de contabilitate care cunoaste si acest tip de activitate(in Timisoara)- programare web, web design.. , pentru ca este mai special decat altele, in sensul ca am intalnit contabili nefamiliarizati cu acest domeniu va rog sa imi dati cateva informatii.



#2 corpus

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 267 Postari:

Postat 21 January 2010 - 11:11 AM

1. Daca ati cumparat in numele pf si nu PFA, atunci vanzarea este una pur si simplu, nu are nicio legatura cu inregistrarea de venituri in numele PFA
2. Despre cealalta rugaminte adresata, personal imi este greu sa va inteleg ce urmariti ...!!! firmele de conta si contabilii in general sunt pregatiti pentru contabilitate si nu pentru obiectul de activitate al firmei la care lucreaza....Cum ar fi ca un contabil de la o sectie de turnatorie metale sa se fie obligat sa priceapa si procesul tehnologic ?
3. Formuland intrebari punctulae despre ceea ce va intereseaza, sunt sanse mai mari sa obtineti raspunsuri

Aceasta postare a fost editata de corpus: 21 January 2010 - 11:12 AM







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL