Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Valori negative in anexe - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Valori negative in anexe

2 replies to this topic

#1 Iorga Andrei

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 26 January 2010 - 01:16 PM

Eu credeam ca nu este voie sa se completeze valori negative in anexe (cheltuieli, venituri, etc), dar cineva de la o unitate bugetare mi-a zis ca trebuie sa bage valori negative in anumite locuri.
A auzit cineva de asa ceva? Exista vreo reglementare in care sa spuna ca este voie sau nu?



#2 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 26 January 2010 - 08:53 PM

despre ce vorbesti? ce anexe? la bugetari? 8,9,10,30,40?la buget sau la bilant? eu am in buget sume cu minus la trim IV dar nu pe total an




#3 trikule

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 150 Postari:
  • Gender:Male

Postat 29 January 2010 - 07:43 PM

In anexa 7, Titlul 85 Sume recuperate din anii precedenti, se trec cu minus, si se scad din total, de altfel si la inceputul anului cand se face confirmarea soldurilor aceste sume se trec ca disponibil, bineninteles cine are sume recuperate din anii anteriori.

In anexa 7, Titlul 85 Sume recuperate din anii precedenti, se trec cu minus, si se scad din total, de altfel si la inceputul anului cand se face confirmarea soldurilor aceste sume se trec ca disponibil, bineninteles cine are sume recuperate din anii anteriori.

In anexa 7, Titlul 85 Sume recuperate din anii precedenti, se trec cu minus, si se scad din total, de altfel si la inceputul anului cand se face confirmarea soldurilor aceste sume se trec ca disponibil, bineninteles cine are sume recuperate din anii anteriori.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL