Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
lucrare licenta microintreprindere - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


lucrare licenta microintreprindere


1 reply to this topic

#1 luci

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 7 Postari:
  • Location:iasi
  • Interests:contabilitatea

Postat 02 February 2010 - 08:10 PM

Am si eu o problema, daca ma puteti ajuta. Am tema de lucrare de licenta "Contabilitatea si fiscalitatea microintreprinderilor" . La un subcapitol am- Particularitati in organizarea contabilitatii microintreprinderilor. Am scris despre organizarea contabilitatii conform Legii 82/1991 cu modificarile si completarile ulterioare. Profesorul a spus ca am scris cateva aspecte generale adica nu doar specifice microintreprinderilor, si sa mai caut ceva cu adevarat specific microintreprinderilor. Am cautat ce as putea scrie dar sincer n am prea gasit. Daca ma puteti ajuta cu o idee ceva....
Multumesc anticipat.



#2 marra_2000

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 Postari:

Postat 02 February 2010 - 09:48 PM

te poti orienta AICI
sau in Codul Fiscal AICI
repet!!!!ghidul este orientativ ca si structura, din 2005 s-au schimbat enorm de multe (modificari, completari, inclusiv faptul ca incepand cu 01.01.2010 microintreprinderile nu mai exista!!!), sfatul meu este sa mergi pe fiecare text de lege mentionat in ghid, sa vezi daca s-a modificat sau nu ( EX: primul articol la care se face referire in ghid este art.130 din Codul Fiscal, daca mergi in Codul Fiscal, ai sa vezi ca art.130 spune cu totul altceva decat in ghid)..sper ca ti-am fost de folos :smile: ....da si o cautare pe forum, pe google, cu siguranta ai sa gasesti cate ceva.
spor la teaba!

Aceasta postare a fost editata de marra_2000: 02 February 2010 - 09:52 PM







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL