Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Examen sesiune martie 2010-CCF - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Examen sesiune martie 2010-CCF

12 replies to this topic

#1 florinmladin

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 110 Postari:
  • Gender:Male

Postat 08 February 2010 - 05:09 PM

Cei interesati sa devina Consultanti Fiscali-vedeti pe www.ccfiscali.ro, o noua sesiune in martie 2010. Pentru prima oara se organizeza si cursuri pregatitoare, contra-cost, la sf. lui Februarie si inceputul lui Martie. Accesati site-ul pentru mai multe detalii. Mult succes!
Don't worry! Just panic!



#2 florinmladin

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 110 Postari:
  • Gender:Male

Postat 09 February 2010 - 08:53 PM

...si grilele 2008-2009.Atentie, urmariti site-ul CCF pentru bibliografie, unele date din grile sunt deja "istorie". Va postez cate o varianta din fiecare sesiune( martie-oct.), pentru ca variantele difera numai in ceea ce priveste ordinea intrebarilor. Atentie de urmarit bibliografia, ultimele modificari legislative fac ca unele raspunsuri sa nu mai fie corecte tinand cont de legislatia actuala.

...si oct.2009 nu mai pot sa-l bag, nu-mi mai dau voie, cine le vrea pe mladin.florin@yahoo.com- si va voi da ce am, dar sa avet5i rabdare, raspund in maxim 24 de ore; sau mai incerc si in alta zi. Imi pare rau!

Don't worry! Just panic!



#3 rdelia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 59 Postari:
  • Location:Sibiu

Postat 10 February 2010 - 11:40 AM

Merge cineva la cursurile organizate pentru examen? :smile:



#4 florin_bv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 22 Postari:

Postat 11 February 2010 - 05:52 PM

Buna seara!
Eu as merge la cursurile de pregatire dar sunt organizate in timpul saptamanii si eu sunt din Brasov. Macar daca ar fi fost in weekend, dar asa este mai greu.
Bafta!



#5 elyzv

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 18 February 2010 - 02:05 PM

Vezi postareaflorinmladin, la Feb 9 2010, 09:53 PM, a spus:

...

Multumim foarte mult..Te rog sa mai incerci cu cele din oct.2009.

Salutari

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 20 February 2010 - 01:28 PM




#6 florinmladin

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 110 Postari:
  • Gender:Male

Postat 20 February 2010 - 12:53 PM

Nu ma lasa, nu mai am spatiu, ar trebui sa le sterg pe celelalte, treci pe yahoo, email sau mess. si ti le pun acolo, am trimis la toti cei care mi-au cerut, poate altcineva care le are deja, le poate pune are spatiu liber pe acest forum, eu unul l-am "mancat"...Imi pare rau...

Deoarece imi ocupa spatiul de postare pe forum si primesc solicitari la care nu le pot raspunde pe email si pentru ca spatiul nu este disponibil pentru alte lucruri care sunt mai de interes, am reusit sa postez pe blog-ul meu toate variantele de grile 2007-2009, plus alte materiale ajutatoare, cine vrea intrati pe www.reclama.ro la "comentarii" si intrati in blog, cautati "Examen CCF" si acolo este tot...

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 20 February 2010 - 03:16 PM

Don't worry! Just panic!



#7 alinmarci

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:

Postat 23 February 2010 - 11:48 AM

buna tuturor,
Am o mare rugaminte la persoanele binevoitoare care participa la cursul de pregatire organizat din 22.02.2010 , daca se poate ca materiale sa-mi fie trimise pe adresa alinmarci@yahoo.com , sunt dispusa sa suport c/v cursului ptr acea persoana care isi sacrifica timpul ptr a se prezenta la cursuri .
va multumesc anticipat



#8 florina baicu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 41 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 24 February 2010 - 03:08 PM

Buna tuturor

eu sunt consultant fiscal si am trecut prin experienta examenului in oct 2009. eu nu va recomand sa mergeti la cursurile pregatitoare pentru ca nu merita. tot secretul e sa invatati foarte bine si sa cititi cu atentie materia cel putin de 2 ori. grilele care s-au publicat pana anul trecut va pot ajuta foarte mult dar incercati sa le rezolvati cu legislatia actualizata. examenul e foarte greu si de accea va recomand sa folositi tot timpul disponibil pentru studiu.

Bafta :smile:



#9 quepasa

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 25 February 2010 - 02:15 PM

buna
am si eu o rugaminte :smile: :thumbup: :notworthy: poate cineva sa imi trimita si mie testele grila din oct 2009 la examenul pt consultanti fiscali pe adresa de mail anatodoran27@yahoo.com.
am mare nevoie de ele
multumesc
:notworthy:

Aceasta postare a fost editata de quepasa: 25 February 2010 - 02:20 PM




#10 xpt

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 25 February 2010 - 05:57 PM

A participat cineva la cursurile de pregatire ???
Care sunt impresiile ??
Au avut materiale de curs interesante ??



#11 vers

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 02 March 2010 - 08:05 PM

Am fost la cateva cursuri de pregatire, dar nu se merita banii, o schita a Codului fiscal o poate face orice persoana cu pregatire economica...
Cursul de TVA a fost singurul care a meritat.
Sunt deacord cu Florina Baicu.



#12 florina baicu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 41 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 04 March 2010 - 07:36 PM

Vezi postareaquepasa, la Feb 25 2010, 04:15 PM, a spus:

buna
am si eu o rugaminte :smile: :thumbup: :notworthy: poate cineva sa imi trimita si mie testele grila din oct 2009 la examenul pt consultanti fiscali pe adresa de mail anatodoran27@yahoo.com.
am mare nevoie de ele
multumesc
:notworthy:

Le-ai primit sau le incarc maine pe forum? nu le am acum...



#13 AOPRIS

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 56 Postari:
  • Location:Pitesti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate

Postat 05 March 2010 - 01:38 PM

Florina, am si eu rugamintea de a incarca pe forum grilele din octombrie 2009. Multumesc mult! Adelina

Aceasta postare a fost editata de AOPRIS: 05 March 2010 - 01:40 PM







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL