Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
modele docum. pt. control itm - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


modele docum. pt. control itm

1 reply to this topic

#1 fonfonica

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 14 February 2010 - 05:46 PM

Buna ziua . Am nevoie urgenta de niste acte pentru un control de la ITM la un magazin cu un singur angajat pe postul de muncitor necalificat. Ma poate ajuta cineva si pe mine cu modele pentru urmatoarele :
- planul de prevenire si protectie; evaluarea riscurilor pentru fiecare loc de munca;
- instructiuni proprii de securitate a muncii;
- fisele de instruire ale lucratorilor din p d vedere al securitatii si sanatatii in munca , tematici de instruire, fisele postului lucratorilor;
- programul de instruire testare la nivelul unitatii;
- modul de organizare a activitatilor de prevenire si protectie la nivel de unitate.

Adresa mea de mail e i_love_lexa@yahoo.com
Multumesc foarte mult.

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 14 February 2010 - 09:41 PM




#2 liana08

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 143 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:sibiu

Postat 15 February 2010 - 09:36 AM

De obicei pentru astfel de probleme trebuie un angajat calificat pentru probleme de protectia muncii, care sa aiba cursuri autorizate.Evaluarea riscurilor se face de un evaluator autorizat, contra cost, depinde de activitate, nu cred ca merge sa iei de la altcineva.In functie de evaluarea riscurilor se elaboreaza instructiunile proprii.Fisele de instruire trebuie cumparate si completate de responsabilul cu protectia muncii, cu tematicile prelucrate.Pentru angajati, chiar daca ai numai unul, sunt necesare si analizele anuale- fisa de aptitudini.Cred ca iti trebuie cineva de specialitate, la mine au verificat daca am un angajat pentru protectia muncii.







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL