Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Somatia de plata europeana - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Somatia de plata europeana


3 replies to this topic

#1 Cristina Grigoras

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Hmmmmm!!!

Postat 18 February 2010 - 03:31 PM

Am de incasat o factura emisa catre o firma din Italia, dar ma tot duc cu vorba din septembrie 2009. Drept urmare, vreau sa-i dau in judecata, pe procedura somatiei de plata europene (am gasit pe net formularul de cerere de deschidere a actiunii).
Stie cineva unde se depune dosarul de chemare in judecata? Taxa de timbru este tot 39 lei?
Precizez ca firma are sediul social in Bucuresti, sector 6.

Multumesc,
Cristina
Nu te certa niciodata cu un idiot: te aduce la nivelul lui, apoi te bate cu experienta !



#2 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 18 February 2010 - 07:58 PM

de regula se specifica in contractul pe care il aveti cu ei.




#3 Cristina Grigoras

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Hmmmmm!!!

Postat 18 February 2010 - 09:28 PM

Nu este nimic specificat. Este vorba de o comanda de transport intracomunitar de marfa. In baza comenzii si a CMR-ului confirmat de destinatar fara rezerve s-a emis factura, si de la scadenta ne tot amana cu plata de la o saptamana la alta....
Nu te certa niciodata cu un idiot: te aduce la nivelul lui, apoi te bate cu experienta !



#4 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 18 February 2010 - 09:56 PM

nu stiu, imi pare rau
incercati pe forumuri specializate gen avocatnet.ro






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL