Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
deductibilitate taxa de listare supermarket - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


deductibilitate taxa de listare supermarket

2 replies to this topic

#1 Cornelia Cozos

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 227 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 09 May 2005 - 07:51 PM

Ce stiti despre taxa de listare de la un supermarket ? Ce reprezinta ea si cum ar putea fi incadrata din punct de vedere fiscal. In contractul cu supermarket-ul nu este pomenita decat ca valoare intr-un act aditional. In rest nimic. Valorile sunt foarte mari si as vrea sa stiu daca voi v-ati confruntat cu aceasta asa zis taxa si cum sa fac sa nu am probleme cu fiscul.



#2 Cornelia Cozos

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 227 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 11 May 2005 - 07:11 AM

va rog frumos daca stie cineva sa ma lumineze.....




#3 apf

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 182 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 11 May 2005 - 08:18 AM

In opinia mea nu cred sa existe dubii in ceea ce priveste deductibilitatea acestei cheltuieli. Este o cheltuiala normala facuta "in scopul realizarii de venituri impozabile". Este, prin urmare, o cheltuiala deductibila la determinarea profitului impozabil.
apf






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL