Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
arhivarea financiar contabila - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

arhivarea financiar contabila

4 replies to this topic

#1 naty_mica2005

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 24 March 2010 - 02:20 PM

imi poate da cineva, daca exista, vreun document in ceea ce priveste clasarea si pastrarea tuturor actelor contabile
adica arhiva financiar contabila??



#2 G David

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 95 Postari:

Postat 24 March 2010 - 04:46 PM

Arhivarea documentelor este reglementata de Legea nr. 16 din 2 aprilie 1996 a Arhivelor Nationale care cuprinde:
- Nomenclatorul arhivistic national ;
-Inventarul pe anul ....pentru documentele care se pastreaza permanent sau temporar ;
- Proces-verbal de predare-primire a documentelor ;
- Registru de evidenta a intrarilor-iesirilor unitatilor arhivistice;
- Lista termenelor dupa care pot fi date in cercetare documentele privind interesele nationale, drepturile si libertatile cetatenilor.
Deasemenea s-au elaborat norme pentru aplicarea legii.

Aceasta postare a fost editata de G David: 24 March 2010 - 04:48 PM




#3 naty_mica2005

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 25 March 2010 - 02:40 PM

dar documentele nu ies din unitate
le-am arhivat in cutii de arhivare
si atat
treb sa am vreo lista separat
unitatea e din 2005
si daca da
daca poti sa-mi dai un model
ms



#4 notremen

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 21 December 2010 - 07:25 PM

Imi spune si mie cineva ce se pastreza din arhiva contabila , in vederea casarii , dupa ce perioada se face casarea arhivei va rog :thumbup:



#5 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 21 December 2010 - 09:02 PM

Citeste legea contabilitatii 82/1991. Doc.ctb 10 ani, state salarii 50 ani






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL