Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
In ce cont intra tamplaria pvc ? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

In ce cont intra tamplaria pvc ?

4 replies to this topic

#1 Pantaleon

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 06 April 2010 - 06:48 PM

Am si eu o problema, pentru unii poate e banala. Am achizitionat niste usi si ferestre pvc pe care trebuie sa le montez cuiva, bineinteles contra cost, factura, toate cele. In ce cont intra ?



#2 leu50

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 Postari:

Postat 06 April 2010 - 07:47 PM

In 302, daca montajul il faci si intocmesti bon de consum pentru ele ca materiale si in factura treci prestarea de serviciu cu materialele tale, in 371 daca le vinzi separat de montaj si le treci ca atare in factura.




#3 Alina Simion

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 07 April 2010 - 10:39 PM

Imi cer scuze de intrebare, insa ceva ma nelamureste vis-a-vis de acest subiect: daca am cumparat armatura, cercevea, bagheta etc pt. realizarea unei tamparii cu geam termopan, pentru aceste achizitii trebuie sa fac de consum, chiar daca pe factura le-am trecut ca atare?

Multumesc!

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 08 April 2010 - 08:41 PM




#4 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 07 April 2010 - 10:53 PM

cum ti-a spus si leu50, depinde cum facturezi (ce contract si ce tip activ.ai):
-facturezi materiale (371, 707, 607) si manopera (704, deviz, 332, 712)
-facturezi tamplarie pvc (701, achizitie+consum materiale, 301,302, 601, 602,deviz=rap prod 345,711)



#5 ionnee74

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 15 May 2010 - 08:23 PM

am si eu o problema..., sunt incepatoare, contabilizez banca , la BT s-a blocat contul si i s-a deblocat , ce conturi folosesc?






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL