Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Formulare de achizitie prin Programul "Ajutoare de minimis" derulat prin Min.Finante - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Formulare de achizitie prin Programul "Ajutoare de minimis" derulat prin Min.Finante


5 replies to this topic

#1 bs09

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 65 Postari:

Postat 09 April 2010 - 09:27 AM

Salutare,

Nu gasesc niciunde formularele necesare pentru derularea achizitiei prin program. Va rog, daca este cineva care detine formularele sa imi trimita si mie la adresa mailpentrusiteuri_at_yahoo.com

Sper sa se inteleaga adresa.

Multumesc mult pentru orice ajutor.



#2 diana_13

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 11 March 2011 - 08:28 AM

Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu inregistrarile contabile privind o subventie guvernamentala pentru achizitia de mijloace fixe. Dosarul a fost aprobat in 2010 cu defalcarea sumelor pe anul 2010 si 2011. In luna decembrie am achizitionat echipamentele, urmand ca luna aceasta sa depun dosarul pentru incasarea sumelor aferente, care se vor incasa probabil undeva prin mai-iunie. CAnd incep sa inreg. amortizarea aparatelor si cand se reia la venituri cota parte aferenta amortizarii? In bilantul la 2010 trebuie sa apara undeva subventia care urmeaza sa fie primita?
Multumesc!




#3 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 July 2011 - 02:58 PM

dragilor, am facut o monografie contabila pt subventii MINIMIS, o aveti in fisierul atasat cu tot cu prezentare proiect si explicatii, sa va fie de folos :smile:



#4 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 26 July 2011 - 02:28 PM

- AM COMPLETAT monografia cu un exemplu de incasare a finantarii si trecerea pe venituri aferenta
- AM CORECTAT analiticul contului bancar de achitare lunara a creditelor contractate la Libra Bank (se strecurase o eroare acolo)

descarcati fisierul actualizat :smile: si daca vedeti ceva defect va rog sa-mi spuneti, ca sa corectez (sper sa nu mai fie cazul !)



#5 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 26 July 2011 - 03:51 PM

VIVI imi spune ca nu poate descarca monografia ... nici nu poate posta la topic.
eu pot s-o descarc, dar ... eu sunt mai cu motz :sad:

later : avea perfecta dreptate VIVI, dar nu era de la document, ci de la niste setari de acces gresite pt acest forum :happy: , aveau acces deplin vizitatorii in loc de membri.
am remediat si scuzati-ne !!

VIVI, iti multumesc frumos pt atentionare ! :smile:



#6 luminita1234

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 30 September 2014 - 10:43 AM

Monografie ajutor MINIMIS obtinut de la Ministerul Fondurilor Europene
Societatea a obtinut un imprumut nerambursabil de tipul ajutorului Minimis, pentru plata salariului angajatului absolvent 2014. Ajutorul va fi acordat lunar, dupa dovada platii salariului si contributiilor angajat-angajator. Va rog sa ma ajutati cu monografia contabila aferenta. Venitul intra la calcularea impozitului pe profit ? Va multumesc!






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL