Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Cenzori - contributii - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Cenzori - contributii


3 replies to this topic

#1 adriana.r

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 49 Postari:

Postat 10 April 2010 - 10:08 AM

Imi puteti spune va rog ce contributii se datoreaza pentru indemnizatiile cenzorilor la o soc.com. pe actiuni? Atat de cenzori cat si de societate.

si deasemenea contributiile pentru cenzorii care sunt pensionari va rog!

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 25 April 2010 - 12:14 PM




#2 G David

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 95 Postari:

Postat 10 April 2010 - 02:25 PM

Contributie de asigurari sociale de sanatate si impozitul pe venit de 16%.

Aceasta postare a fost editata de G David: 10 April 2010 - 02:27 PM




#3 iadryana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 21 Postari:

Postat 14 April 2010 - 09:18 AM

Pentru un caz asemanator (nu cenzor ci presedinte deONG care primeste o indemnizatie - echivalent conventie civila) eu am fost la casa de sanatate (a Bucurestiului) si mi s-a spus ca datoreaza doar persoana fizica (in baza unei declaratii depusa la casa de sanatate teritoriala de care apartine cu domiciliul) pentru suma primita de la X, nu si persoana juridica.

Adryana



#4 nela_l

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 06 October 2010 - 04:19 PM

Ce contributii se retin membrilor consiliilor de administratie si cenzorilor confom OUG 82/2010 ?






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL