Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
asociatie agricola - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


asociatie agricola

1 reply to this topic

#1 andur

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 201 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:moldova

Postat 24 April 2010 - 08:49 AM

Buna ziua,
Ma confrunt cu urmatoarea situatie:
Asociatie agricola infiintata in 1995, cu activitate suspendata pana in anul 2009, isi vinde activele pe care le si incaseaza in ian.2010.
Realizaeza profit, tva de plata, calculeaza si plateste 16% impozit, idem si tva.
Fiscul spune ca trebuie platit forfetar.
Se in cadreaza la impozit minimal, sau nu ? Daca "da" la ce transa tinand cont de faptul ca in 2009 nu a realizat cifra de afaceri?
Multumesc mult.



#2 andur

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 201 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:moldova

Postat 25 April 2010 - 10:03 AM

oare am gresit topicul sau nu tine nimeni evidenta la as. agricole?







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL