Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Club Conta - un nou serviciu oferit contabililor din comunitatea noastra - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Club Conta - un nou serviciu oferit contabililor din comunitatea noastra


21 replies to this topic

#1 conta_ro

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1223 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 14 May 2010 - 12:18 PM

Club Conta - un nou serviciu oferit contabililor din comunitatea noastra

Comunitatea Conta.ro a ajuns la 78 000 membrii inregistrati;
Dorim sa implementam impreuna cu dvs un serviciu cu ajutorul caruia membrii Conta.ro dintr-o anumita localitate sa se poata identifica foarte usor din multime in locurile pe care le frecventeaza in mod curent - circa financiara, casa de asigurari, sala de fitness, parcuri, restaurante, ...;

Intra acum in clubul conta :
Accesati din meniul forumului butonul "Club Conta" sau apasa aici

Pasii pentru activarea intr-un Club Conta sunt urmatorii:
1) Accesati din meniu butonul "Cluburi Conta" si selectati clubul din care doriti sa faceti parte.

2) In meniu apare butonul "Zona de activitate". Accesati acest buton si bifati pe harta zona de activitate si completeaza adresa/zona dumneavoastra unde va petreceti cea mai mare parte din timpul de lucru in formularul din dreapta. Exemplu: pentru orasul Bucuresti completezi ca adresa/zona P-ta Alba Iulia.

Asteptam comentariile dvs si ce asteptari aveti de la acest club
conta_ro



#2 coconat

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 159 Postari:

Postat 14 May 2010 - 01:45 PM

O eticheta sa poata fi usor identificati in anumite locuri publice???
Fugi de aici, nu suna bine deloc, unde-i libertatea si anonimatul? ...Pt. nu stiu ce avantaje.... doar asa ca strategie de marketing si control? :frusty:
Adica, inteleg, ca daca nu vrei, nu te inscrii, dar ideea in sine...este....iach...

Aceasta postare a fost editata de coconat: 14 May 2010 - 01:46 PM

Chiar dacă omul va face un cer nou și un pământ nou, tot nu va fi fără griji!



#3 conta_ro

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1223 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 14 May 2010 - 03:16 PM

Vezi postareacoconat, la May 14 2010, 02:45 PM, a spus:

O eticheta sa poata fi usor identificati in anumite locuri publice???
Fugi de aici, nu suna bine deloc, unde-i libertatea si anonimatul? ...Pt. nu stiu ce avantaje.... doar asa ca strategie de marketing si control? :frusty:
Adica, inteleg, ca daca nu vrei, nu te inscrii, dar ideea in sine...este....iach...

Corect DACA NU VREI NU TE BAGI.

Eu chiar vreau sa ii cunosc pe utilizatorii site-ului de la mine din zona.
Doar cei care doresc si care sunt deschisi la acest lucru.

Nu este strategie de marketing si control. Nu vreau sa obtin control cu acest lucru.
Vreau doar ca oamenii care doresc sa se cunoasca si fata in fata sa aibe aceasta posibilitate simpla.

La inceput conta.ro s-a lovit de lipsa de comunicare intre contabili. Acum am ajuns la 218,936 posts.
Sunt sigur ca si aceasta initiativa o sa aibe succes.

Astept comentariile dvs.
Alex
conta_ro



#4 mirelus

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 14 May 2010 - 03:23 PM

Citeaza

Corect DACA NU VREI NU TE BAGI.

Eu chiar vreau sa ii cunosc pe utilizatorii site-ului de la mine din zona.
Doar cei care doresc si care sunt deschisi la acest lucru.

Nu este strategie de marketing si control. Nu vreau sa obtin control cu acest lucru.
Vreau doar ca oamenii care doresc sa se cunoasca si fata in fata sa aibe aceasta posibilitate simpla.

La inceput conta.ro s-a lovit de lipsa de comunicare intre contabili. Acum am ajuns la 218,936 posts.
Sunt sigur ca si aceasta initiativa o sa aibe succes.

Astept comentariile dvs.
Alex


Felicitari pt initiativa!
Mie imi place ideea



#5 conta_ro

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1223 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 14 May 2010 - 05:25 PM

Multumesc tuturor celor care au raspuns pozitiv la aceasta initiativa.Dupa ce se inscrie mai multa lume incercam sa lansam intalniri in diverse orase.

Abia astept :frusty:

Alex
conta_ro



#6 margaretalm

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 16 May 2010 - 10:18 AM

Vezi postareaconta_ro, la May 14 2010, 05:25 PM, a spus:

Multumesc tuturor celor care au raspuns pozitiv la aceasta initiativa.Dupa ce se inscrie mai multa lume incercam sa lansam intalniri in diverse orase.

Abia astept :frusty:

Alex

Si eu !



#7 elena2010new

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 16 May 2010 - 07:10 PM

Buna seara

Si eu sunt de parere ca e bine sa se dezvolte si o asociere geografica sub forma cluburilor.Sper sa fie primiti si cei care aspira sa intre in profesie ,si novicii si studentii.In era Internetului,schimbul acesta de informatii profesionale pe forumuri devine un instrument foarte puternic ,insa contactele personale pot ajuta incepatorii sa intre in lumea contabilitatii.
Reiterez rugamintea mea de a face practica gratuita la o firma de contabilitate in aria Barladului ,spre exemplu !
Mailul meu este l.g.secan@gmail.com .
Daca ar fi existat clubul,puteam lua legatura cu alti participanti din zona...
Deci ,e o idee buna,succes! :frusty:

Elena



#8 conta_ro

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1223 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 17 May 2010 - 02:15 PM

Sunt sigur ca o sa va faceti prieteni la aceste intalniri. Restul tine de dvs.
conta_ro



#9 uiliv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 97 Postari:
  • Location:Pascani

Postat 17 May 2010 - 06:45 PM

E ok clubul,din pacate eu sunt mai mult inginer dacat contabil dar mi-ati fost de mare ajutor.Daca va pot fi de folos sunt consultant tehnic la un service auto.Nu ezitati sA-mi cereti sfatul.Mult succes



#10 ioanabc

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 19 May 2010 - 11:59 AM

Buna ziua! Am incercat sa ma inscriu in Club insa surpriza: exista orase ca Adjud si Marasesti din jud Vrancea si nu exista municipiul Focsani.... :frusty: S-ar putea adauga si Focsani sau ma inscriu intr-unul din oraselele existente?

Zi buna!



#11 Guest_conta_cornel_*

  • Guests

Postat 19 May 2010 - 04:12 PM

Vezi postareaioanabc, la May 19 2010, 12:59 PM, a spus:

Buna ziua! Am incercat sa ma inscriu in Club insa surpriza: exista orase ca Adjud si Marasesti din jud Vrancea si nu exista municipiul Focsani.... :frusty: S-ar putea adauga si Focsani sau ma inscriu intr-unul din oraselele existente?

Zi buna!

Buna ziua,

Am adaugat si Focsani in lista



#12 Mariana_2007

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 30 Postari:

Postat 19 May 2010 - 07:31 PM

nici orasul meu nu este. Pascani, in jud. Iasi.



#13 Guest_conta_cornel_*

  • Guests

Postat 20 May 2010 - 10:03 AM

Vezi postareaMariana_2007, la May 19 2010, 08:31 PM, a spus:

nici orasul meu nu este. Pascani, in jud. Iasi.

Pascani a fost adaugat in lista :biggrin:



#14 tmscmarika

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 14 June 2010 - 02:44 PM

Interesanta si binevenita ideea! FELICITARI!

M-am inscris si eu si ii salut pe cei foarte apropiati de locatia mea: "apealex" si " Cristina-Irina" :frusty:

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 14 June 2010 - 02:56 PM




#15 clim

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 14 June 2010 - 05:30 PM

Vezi postareaconta_ro, la May 17 2010, 03:15 PM, a spus:

Sunt sigur ca o sa va faceti prieteni la aceste intalniri. Restul tine de dvs.
Mi se pare o ideie excelenta sa ne cunoastem si eventual sa si colaboram intre noi. Felicitari!
Chiar si dupa 20 de ani de practica, tot apar diverse situatii de care nu m-am lovit niciodata.
Cand este vorba de contabilitate si fiscalitate, cred ca nimeni nu poate sa le stie chiar pe toate, mai ales cu legislatia noastra in continua schimbare.

Aceasta postare a fost editata de clim: 14 June 2010 - 05:32 PM




#16 stefan_mihalea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Targoviste
  • Interests:Sah, muzica

Postat 02 August 2010 - 11:49 AM

Eu poate am fortat nota un pic, inca nu sunt angajat drept contabil :lnr (1): ; ma pot lauda doar ca am studiile in contabilitate.
Ar fi ideal sa pot invata cateceva de la cei care sunt deja in paine, ca se stie cum e diferenta intre teoria si practica.



#17 danYela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 38 Postari:
  • Location:Piatra Neamt

Postat 26 September 2010 - 03:24 PM

Este o idee foarte buna. Insa, nici Piatra Neamt nu este inclus in lista. :lnr (1):



#18 mady90

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 48 Postari:

Postat 20 February 2011 - 08:44 PM

super tare ideea! ii salut pe cei din Buzau! Eu sunt incepatoare, daca vre-unul din cei 13 membri buzau vor sa ma consilieze si pe mine, ii astept pe adresa de mess mady_imobiliare@yahoo.com. Va astept cu drag! inca odata FELICITARI pentru idee! sunteti un real sprijin pt cei ca mine... adik novice! :thumbup:



#19 magdabarbu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 13 July 2011 - 11:56 AM

Buna ziua,
Felicitari !
ma primiti si pe mine in clubul vostru?Chiar daca sunt casnica,nu figurez pe nici un stat ca si contabila?

o zi cat mai racoroasa va urez



#20 Guest_sendra25_*

  • Guests

Postat 13 February 2013 - 04:38 PM

Este o idee foarte buna acest club.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL