Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Conditiile masterului complementar ASE agreat de CAFR - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Conditiile masterului complementar ASE agreat de CAFR


1 reply to this topic

#1 kandle

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 29 May 2010 - 10:20 AM

Buna ziua,
Imi cer scuze inca de la inceput daca nu am postat in locul care trebuie.

Am o mare nelamurire leagata de masterele complementare: sunt ele practic acreditate de CAFR? Pe site-ul ASE scrie ca sunt cateva mastere agreate de CAFR, indeplinind conditiile de experienta in domeniu. Acest lucru se intampla datorita unui protocol intre CAFR si ASE. Totusi nu inteleg daca trebuie sa fiu absolvent ASE sau nu conteaza. In cazul meu, NU sunt absolvent ASE, doresc sa urmez un master complementar, dar vreau sa stiu totusi daca experienta in domeniu trebuie sa fie obligatoriu audit sau este de ajuns economist (cazul meu), contabil sau altceva.
Pe scurt doua probleme:
1. Masterul complementar: exista conditie ca absolventul sa fie de ASE sau nu conteaza universitatea?
2. Indeplinirea experientei in domeniu: care sunt conditiile de indeplinire si care este functia care este agreata de cei de la CAFR, astfel incat la terminarea masterului sa am garantia ca voi putea avea acces fara examen de stagiu din cadrul CAFR.
Va multumesc.



#2 Claudia87

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 November 2010 - 04:22 PM

Ase-ul a incheiat protocoale atat cu CECCAR cat si cu CAFr in ceea ce priveste masterul din cadrul Facultatii CIG. Astfel exista vreo 3 -4 mastere complementare care echivaleaza examenul de acces la stagiu. Pentru a te putea inscrie atat la Ceccar si Cafr trebuie sa ai obligatoriu studii economice superioare. Pentru echivalarea masterului aprofundat este obligatoriu sa fi absolvit CIG, pentru cele complementare nu .
Pentru CAFR ai 3 ani la dispozitie de la absolvirea masterului pentru ati echivala examenul de acces si trebuie sa ai media anilor de studiu din master de cel putin 7.
De stagiu insa nu scapi, masterul itit echivaleaza doar accesul.
|Pentru mai multe informatii intra pe site-ul http://www.cig.ase.ro/ro/protocol.
Multa bafta!







Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

4 useri citesc topicul

0 membri, 4 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL