Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Cheltuieli delegatie audit - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Cheltuieli delegatie audit


1 reply to this topic

#1 danbonta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 202 Postari:

Postat 13 July 2010 - 09:25 AM

Buna,

Ma folosesc de aceasta ocazie pentru a ma confrunta si cu parerile mai multor colegi de breasla.

Vom primi o delegatie care vor face auditul firmei. In contract scrie ca noi vom suporta cheltuielile cu cazarea pentru delegatia care va veni. In principiu m-am gandit ca aceste cheltuieli ar trebui cuprinse la protocol, dar as mai vrea si o a doua, treia opinie...
Timpul este cel mai bun profesor, din pacate el isi omoara toti elevii.



#2 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 13 July 2010 - 05:22 PM

Sunt prinse in contract si fac parte din serviciul pe care il primiti-auditarea companiei. Contractul are valoare de xlei +cazare+masa delegati. Eu as prinde in acelasi cont cu serviciul. Exemplu:
-cazare, masa : 628=401
-audit -fact :628=401.
Protocolul presupune altceva dupa parerea mea, dar nu e total gresit. Chestie de interpretare.

Aceasta postare a fost editata de mihaela_cva: 13 July 2010 - 05:23 PM







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL