Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
delivery note - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

delivery note

1 reply to this topic

#1 paunescua

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:

Postat 16 July 2010 - 07:23 AM

Ma poate ajuta cineva cu un model de aviz de expeditie extern? Delivery note am inteles ca se numeste.Multumesc



#2 Daniel-Mircea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 57 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 20 July 2010 - 08:28 AM

Delivery Note contine elementele din factura, mai putin preturile, la care se adauga informatii privind livrarea fizica precum: numar de paleti/colete, mod de ambalare, adresa de livrare, greutatea bruta, greutatea neta, conditie de livrare, termen de livrare, incadrare tarifara vamala, tara de origine a marfii etc. Delivery Note descrie miscarea marfii in timp ce Invoice are rol fiscal, de determinare a TVA si a venitului.







Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL