Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
productie - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

productie

2 replies to this topic

#1 tef

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 23 July 2010 - 02:08 PM

va rog sa ma ajutati cu o preblema legata de sorturi pe care o am la locul de munca.seful statiei de sortare a venit cu un referat ce cuprindea urmatoarele:o cantitate de sorturi pe care le avea in stoc s-a deteriorat in sensul ca s-au amestecat cu diverse impuritati si nu mai puteau fi folosite pentru prepararea betonului,iar stocul de agregate urma sa se diminueze cu cantitatea respectiva ,si sa fie crescut stocul de balast cu aceasi cantitate.Am diminuat stocul de agregate ,mergand cu cheltuiala pe statia de sortare.Seful statiei a fost nemultumit,in sensul ca nu trebuia sa merg cu cheltuiala pe statia de sortare.Atunci unde trebuia sa merg cu cheltuiala ,pe cheltuielile generale ale firmei?Va rog sa ma ajutati!



#2 eugen ursache

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 517 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:agricultura, lemne fiare si motoare

Postat 23 July 2010 - 02:52 PM

Ca sa-l innebunesti de tot si ca sa fie corect, ar trebui facuta imputatie vinovatilor... In definitiv balastul respectiv nu s-a deteriorat singur, ar trebui sa fie cineva vinovat (sau mai multi, incepand cu seful statiei).

Motan m-as fi dorit sa fiu / cu gheare si mustete lungi, / cu coada-n sus, cu blana-n dungi, / c-un ochi verzui si-un ochi capriu. // Pisicile de prin vecini / sa le gonesc pe la pricini, / sa-mi fete fiecare-un fiu / c-un ochi verzui si-un ochi capriu (Nichita Stanescu)



#3 tef

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 26 July 2010 - 10:09 AM

multumesc de sfat ,dar ar fi jale pentru ca valoarea se ridica in jurul sumei de 18.000 de ron.cine ar plati suma asta din salariu?oricum sorturile vor fi bagate iar in statia de sortare pentru spalare si probabil va veni cu o productie ,cert mai mica ca valoare si asa ar putea diminua din cheltuiala.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL