Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Produsele A+B+C compun oferta X - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Produsele A+B+C compun oferta X


3 replies to this topic

#1 Zzuper

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 118 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Craiova

Postat 27 July 2010 - 03:24 PM

Salutare tuturor!

Am o mica dilema, daca m-ati putea ajuta. Ofer spre vanzare pachete pentru schimbul de ulei auto: toate filtrele (3 sau 4 bucati), ulei si transport gratuit. Pana acum facturam toate produsele separat, dar as vrea totusi, daca nu e prea mare bataia de cap, ca pe factura sa apara ceva de genul "KIT FILTRE & ULEI CHEVROLET AVEO/KALOS".

Ce acte trebuie sa fac? NIR-urile cum le completez? Pe fiecare produs in parte sau per total?

Nu e neaparat nevoie sa fac asta, dar ar fi mai profi.

Aceasta postare a fost editata de Zzuper: 27 July 2010 - 03:25 PM




#2 Zzuper

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 118 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Craiova

Postat 01 August 2010 - 09:00 PM

Chiar nimeni nu stie?




#3 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 02 August 2010 - 12:30 AM

nir-ul se completeaza la receptia marfii. indiferent cum vine marfa. dupa care puteti face un proces-verbal de echvalare a untatii de masura, adica 4 filtru+1ulei=5 lei pret achizitie=kit (format din 4flitru+1ulei)=5lei la acrea adaugati o alta pozitie transportul 1leu. (nu stiu daca puteti identifica transportul unitar si la intrarea produsului si daca transportul se refera la achizitie sau la livrare)

Aceasta postare a fost editata de mihaela_cva: 02 August 2010 - 12:31 AM




#4 Zzuper

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 118 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Craiova

Postat 06 August 2010 - 09:49 PM

Multumesc pt raspuns. Cu alte cuvinte, din punctul meu de vedere, mai bine stau in banca mea si facturez fiecare produs in parte.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL