Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
neplata contributiilor salariale la stat - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


neplata contributiilor salariale la stat


2 replies to this topic

#1 andreearebeca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:

Postat 09 August 2010 - 01:09 PM

Buna.Ma numesc Valentina si sunt noua pe aici. Ma puteti ajuta si pe mine cu un raspuns? Firma la care lucrez nu a platit contributiile pentru salarii din mai (luna 05, 06, 07) si forfetarul din primul trimestru. e vorba de aprox 1800 ron contributia pt sal si forfetarul + penalitatile respecive. In cat timp se recurge la executare silita? Firma nu are niciun bun in patrimoniu in afara de cateva stocuri.
Cum se procedeaza? Se pot executa bunurile administratorului in acest caz? Mai precis are o masina pe numele lui, atat. Va multumesc!



#2 Doina P

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1143 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 09 August 2010 - 01:15 PM

Eu am avut caz cu restante de un an la taxe si impozite si nu a executat-o silit ,dar somatii primea din 3 in 3 luni . Am inteles ca e bine sa platesti partial ceva si atunci nu te mai executa . Este bine sa vorbesti cu inspectorul de care apartii . Sigur ca depinde si de sectorul la care este arondata societatea...
Cu atat mai mult ,daca firma nu are bani in banca nu se va intampla nimic




#3 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 09 August 2010 - 03:55 PM

Valentina (andreearebeca), :lnr (1):

ai postat acest mesaj de 5 ori, in 3 sectiuni diferite, incalcand astfel regulamentul forumului in ceea ce priv. postarea.
ti-am sters 4 topice deschise cu acelasi continut, ti l-am lasat doar pe cel de aici.

ti-am suspendat dreptul de a posta 7 zile !! la urmatoarea abatere ti-l suspend mai mult ... iar la urmatoarea - de tot !

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 09 August 2010 - 03:57 PM







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL