Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
preluare firma - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


preluare firma


1 reply to this topic

#1 redsmile

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:

Postat 16 August 2010 - 04:26 PM

Buna ziua! Am si eu o dilema! Firma la care lucrez e pe pierdere de 2 ani, acesta fiind al 3-lea, avand si datorii foarte mari. O persoana este dispusa sa plateasca aceste datorii cu o conditie. Sa i se cedeze actiunile tuturor actionarilor firmei, aceasta firma fiind in trecut SA. Firma fiind pe pierdere, ce actiuni vrea el acum ca poate sunt eu grea de cap si nu pricep. Multumesc mult de tot!



#2 GEORGE NEAGU

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 271 Postari:
  • Gender:Male

Postat 17 August 2010 - 12:44 PM

Vezi postarearedsmile, la Aug 16 2010, 05:26 PM, a spus:

Buna ziua! Am si eu o dilema! Firma la care lucrez e pe pierdere de 2 ani, acesta fiind al 3-lea, avand si datorii foarte mari. O persoana este dispusa sa plateasca aceste datorii cu o conditie. Sa i se cedeze actiunile tuturor actionarilor firmei, aceasta firma fiind in trecut SA. Firma fiind pe pierdere, ce actiuni vrea el acum ca poate sunt eu grea de cap si nu pricep. Multumesc mult de tot!
Presupun ca si acum e societate pe actiuni. Asta nu are legatura cu faptul ca are sau nu datorii. Cel care doreste preluarea pachetelor de actiuni de la ceilalti actionari vrea poate sa decida singur ce sa se intample in firma in viitor ca nu degeaba imprumuta firma pentru a se putea stinge datoriile.







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL