Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
decl. CAS / 2010 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


decl. CAS / 2010

21 replies to this topic

#21 mmanuela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:
  • Gender:Female

Postat 14 October 2010 - 02:15 PM

Conform art.66 din CCMUNN trebuie platita compensatia de 15% dintre salariul brut si indemnizatia de maternitate. Aceasta compensatie fiind platita din fondul de salarii se vor retine toate darile aferente. Persoana care are acest drept fiind trecuta cu 0 zile lucrate cum va fi prinsa in declaratia de la CNPAS? dar la somaj si sanatate?
In cazul in care suma pentru indemnizatie este mai mare decit salariul brut se mai acorda aceasta indemnizatie?
multumesc anticipat pentru raspunsuri.



#22 Anitza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 43 Postari:

Postat 22 November 2010 - 06:43 PM

Buna seara.
Lucrez intr-o institutie de invatamant si luna trecuta am fost ca de obicei s adepun declaratiile lunare la CAS. De acolo mi-au dat Un formular de contract (pe pers.Juridica) si un pogramel in care sa introduc salariatii si coasiguratii. Ceea ce mi s-a parut putin ne la locul lui a fost faptul ca la asigurati mi s-a spus sa trec elevii . Nu prea stiu cum s-ar putea face treaba asta din moment ce fiecarui salariat la coasigurat poate fi trecut copilul, sotul, parinte... oricum ar fi ........persoana pentru care ia deducere.
Ati intampinat astfel de problema?
Care este solutia?
Multumesc anticipat.

Revin cu o corectie la coasigurati mi s-a spus sa introduc datele elevilor . Eu nu stiu cum se face acest lucru in respectivul program.







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL