Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
club sportiv - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


club sportiv

fiscalitate
27 replies to this topic

#21 iuli73

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 148 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Pitesti

Postat 27 April 2011 - 07:56 AM

Eu fac stat de plata ptr ca este o indemnizatie unde apare suma bruta,impozit 16% si suma neta si semnatura,se declara in decl 100 ,lunar la alte venituri obtinute de pers fizice,in vector fiscal nu e acest rand de bifat,se face sigur 205 la anul,cand raportam 2010,mai multe scrie-mi pe idelcuescu@yahoo.com

Cand raportam 2011



#22 georgeta_cta

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 29 January 2012 - 02:16 PM

Se poate face lichidarea unui club sportiv fara lichidator?




#23 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 31 January 2012 - 11:51 PM

nu cred



#24 simonaluiza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 40 Postari:

Postat 16 September 2015 - 08:44 AM

Buna ziua!
Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea speta: am un ONG club sportiv care a organizat un turneu de tenis la care au participat fete din tara si strainatate. S-au acordat premii care s-au impozitat cu 16%. Ce declaratii depun ? In special pentru cele din strainatate.

Multumesc!



#25 mgabi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1344 Postari:
  • Gender:Female

Postat 16 September 2015 - 01:00 PM

Impozitul retinut pentru premii se declara in D100 pana pe 25 ale lunii urmatoare.Apoi la anu' in D205.
Pentru nerezidenti trebuie facute cererile de NIF (atribuire cnp) cu formularele 030.

... daca stie cineva alte norme mai noi, sa ne spuna si noua.



#26 Luiza884

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 10 February 2016 - 12:53 PM

Buna ziua. Am o asociatie club sportiv si voi organiza cursuri de gimnastica pentru copii, pe care le voi incadra la activitati economice. Pentru taxa lunara de curs, este de ajuns sa tai chitanta, sau sunt obligata sa am casa de marcat? Multumesc



#27 EUGENGARLEANU

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 13 April 2018 - 08:36 AM

Va rog ,un raspuns la urmatoarea situatie:Un club sportive-asociatie nonprofit are sportive legitimate care lunar platesc o cotizatie pentru pregatire.Intrebare:Pot fi membrii sustinatori ai clubului iar venitul din cotizatie scutit la plata impozitului pe profit?Multumesc.



#28 mgabi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1344 Postari:
  • Gender:Female

Postat 17 April 2018 - 03:14 PM

Cam amestecati lucrurile acolo :))

Cotizatia o platesc membrii toti si are reguli clare (o suma fixa pentru toata lumea sau un procent fix - nu-i cazul la voi)
Daca toti platesc aceeasi cotizatie, poate ramane asa, dar daca se plateste diferit (cum banuiesc), in sensul ca sportivii platesc taxe pentru pregatire ... nu tine!






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL