Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
custodie - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

custodie

2 replies to this topic

#1 tef

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 01 September 2010 - 10:10 AM

va rog sa ma ajutati cu o problema legata de custodie.Am ciment in custodie pentru diverse persoane.La o anumita data s-a consumat din el pentru a prepara beton .Acum trebuie sa reintregesc custodia cu cantitatea respectiva.Intrebarea mea este cu ce pret il inregistrez ,pt.ca la custodie am un pret mult mai mic decat cel venit prin facturi de la furnizori.ca sa reintregesc custodia s-a cumparat ciment de la furnizori si trebuie sa bag cantitatea de ciment in codul cimentului de custodie,dar cu ce pret,cel de cumparare?



#2 jandor61

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 51 Postari:

Postat 01 September 2010 - 10:19 AM

Dar nu s-a inregistrat iesirea cantitatii necesara pentru prepararea betonului ?
In mod normal se inregistreaza la pretul de achizitie




#3 tef

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 02 September 2010 - 07:09 AM

sigur ca s-a inregistrat cantitatea de ciment consumata la prepararea betonului.de aceea a scazut cantitatea de ciment din custodie.pe acelasi principiu m-am gandit si eu sa inregistrez(la pretul de achizitie).merci






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL