Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
informatii plata op-uri ilfov - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


informatii plata op-uri ilfov


1 reply to this topic

#1 andreearebeca

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:

Postat 03 September 2010 - 10:21 AM

Buna
sunt noua pe aici. va rog mult daca puteti sa-mi spuneti si mie cum se face plata op-urilor catre stat. Somaj, cas, cass, tva, impozit pe sal, impozit pe profit.
e prima data cand fac op-uri si nu stiu cum se cumuleaza pt a se face un op, nu stiu conturi, nimic. Stiu ca se platesc la Bugetul de stat si la trezo si itm dar nu stiu ce si cum si in ce cont.
va rog, o informatie....

multumesc mult!!!!



#2 jandor61

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 51 Postari:

Postat 03 September 2010 - 11:03 AM

Impozitul pe venituri din salarii se achita separat, cotele pentru somaj, sanatate, fd risc, fd garantare, CAS (atat pt salariati cat si pt unitate) se achita impreuna (insumate), iar pt ITM se achita separat. Deci in total 3 OP-uri.
Aceste Op-uri se completeaza si listeaza cu programul gratuit ce se descarca de pe site-ul MF - programe.
Programul pt OPV ofera posibilitatea de a selecta conturile necesare in functie de Trezorerie , oras etc.
Sper sa-ti fie cu folos







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL