Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
obligatii expert inactiv? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


obligatii expert inactiv?


5 replies to this topic

#1 christa_anda

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 214 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bistrita

Postat 04 October 2010 - 10:20 AM

Buna tuturor
Am aflat recent ca la Oradea pe langa cei 80 Ron cotizatie anuala, din acest an este obligatorie prezenta la un curs pt care se plateste 400 Ron. Asta se intampla si in tara?????



#2 mutual

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 302 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:XBOX 360 ONE, TRAVELLING

Postat 04 October 2010 - 06:07 PM

Nu stau sa citesc ultimul regulament ceccar, dar cred poti amana plata cotizatiei si cursului 1-2 ani, trebuie sa te avertizeze, apoi o mustrare/avertisment, notificare de suspendare. Prin martie 2012 mergi si platesti cei 80 de lei plus un curs si o sa primesti viza pe 2012, o sa-ti lipseasca 1-2 vize anuale pe carnet. Oricum trebuie sa stii ca sint si vor fi multi functionari de la ANAF care nu vor plati cursul si cotizatia anuala fara sa fie avertizati/mustrati/notificati/suspendati.
Daca chiar ar fi sa o patesti (la Galati sau Braila am vazut asa ceva), depui o sesizare catre CA de la ceccarul local cu chestia asta si vei fi sunat sa ti redefineasca in favoarea ta situatia.




#3 christa_anda

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 214 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bistrita

Postat 05 October 2010 - 11:23 AM

ar trebui sa achit pana la sf anului; altfel apar in Tablou cu restante!!!! asa mi-au spus



#4 mutual

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 302 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:XBOX 360 ONE, TRAVELLING

Postat 05 October 2010 - 07:56 PM

Vezi postareachrista_anda, la Oct 5 2010, 12:23 PM, a spus:

ar trebui sa achit pana la sf anului; altfel apar in Tablou cu restante!!!! asa mi-au spus

Si ?



#5 christa_anda

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 214 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bistrita

Postat 05 October 2010 - 10:37 PM

o chestie de onoare....



#6 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 October 2010 - 10:51 AM

... si de imagine !

daca, un client nou, o verifica la ceccar si vede ca e restantiera se poate gandi ca e vai ea (fara clienti - oare de ce ??) de vreme ce n-are bani sa-si plateasca cei 480 anual ... lumea din afara sistemului nu stie dedesubturile lucrului cu ceccar, asa ca pierderea poate fi mai mare decat banii aia ... parerea mea ... :lnr (1):






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL