Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
inreg cheltuieli cand societatea este suspendata - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

inreg cheltuieli cand societatea este suspendata

5 replies to this topic

#1 daniela sima

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 04 November 2010 - 05:18 PM

buna,

am o problema: s-a suspendat activitatea soc la reg com pe 29.09.10, ca fac cu chelt din oct ref la suspendarea activ si cu plata impozitului pe profit: le inregistrez in contab pe oct si depun 300 in mod normal? am cerut derogare dar din oct si inca nu s-a aprobat derogarea.
va rog cine ma poate ajuta.
multumesc


daniela



#2 tatumaria

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 48 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 04 November 2010 - 08:38 PM

poti inregistra cheltuielile si poti plati impozitul pe profit (chiar trebuia pana la 25.10 ) ;
Nu ai voie sa facturezi , sa inregistrezi venituri




#3 DANIELA GRIZA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 05 November 2010 - 08:37 AM

Declaratia 300 oricum va trebui depusa si pt luna octombrie tinand cont ca nu s-a aprobat regimul derogatoriu, chiar daca activitatea este suspendata. Oricum ANAF pe Decizia de aprobare a regimului derogatoriu vor mentiona ce declaratii mai trebuie depuse.

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 05 November 2010 - 09:57 AM




#4 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 05 November 2010 - 10:00 AM

Daniela, te rog sa nu mai scrii cu size marit tot textul, nu e permis.
(re)citeste regulamentul si respecta-l, regulile sunt f simple,
in caz contrar, iti vei pierde dreptul a posta pe acest forum si nu e de dorit.

o zi buna :thumbup:



#5 daniela sima

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 05 November 2010 - 10:11 AM

Vezi postareatatumaria, la Nov 4 2010, 10:38 PM, a spus:

poti inregistra cheltuielile si poti plati impozitul pe profit (chiar trebuia pana la 25.10 ) ;
Nu ai voie sa facturezi , sa inregistrezi venituri

multumesc pt raspuns

Vezi postareaDANIELA GRIZA, la Nov 5 2010, 10:37 AM, a spus:

Declaratia 300 oricum va trebui depusa si pt luna octombrie tinand cont ca nu s-a aprobat regimul derogatoriu, chiar daca activitatea este suspendata. Oricum ANAF pe Decizia de aprobare a regimului derogatoriu vor mentiona ce declaratii mai trebuie depuse.

ok mersi



#6 daniela sima

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 05 November 2010 - 10:25 AM

Vezi postareaOtilia Alupei, la Nov 5 2010, 12:00 PM, a spus:

Daniela, te rog sa nu mai scrii cu size marit tot textul, nu e permis.
(re)citeste regulamentul si respecta-l, regulile sunt f simple,
in caz contrar, iti vei pierde dreptul a posta pe acest forum si nu e de dorit.

o zi buna :smile:

fiind noua, mai dureaza pana ma acomodez.
in regula,
multumesc







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL